MOJE REČI SU IZVUČENE IZ KONTEKSTA! Hitno se oglasio ministar Boris Bratina: Nikada nisam rekao, da bilo ko, a posebno studenti, treba da budu izloženi nasilju

Vesti

06.04.2026

15:20

Pratite nas i putem Android ili iOS aplikacija

Android aplikacija ios aplikacija huawei aplikacija

Za mene su studenti budućnost našeg društva i nikada ne bih dozvolio da budu predstavljeni kao neprijatelji

MOJE REČI SU IZVUČENE IZ KONTEKSTA! Hitno se oglasio ministar Boris Bratina: Nikada nisam rekao, da bilo ko, a posebno studenti, treba da budu izloženi nasilju

Foto: FOTO TANJUG/ RADE PRELIĆ/ nr

Ministar informisanja i telekomunikacija Boris Bratina oglasio se povodom pojedinih navoda u medijima u vezi njegovog gostovanja na televiziji Tanjug, te istakao da oseća ličnu i profesionalnu obavezu da se obrarti javnosti i da jasno pojašnjenje.

Republika

Foto: ST/Vladimir Lukić

 

Naime, njegovo saopštenje prenosimo u celosti.

- Pre svega, želim da naglasim da su moje reči izvučene iz šireg konteksta i interpretirane na način koji ne odražava suštinu onoga što sam želeo da saopštim. Nikada nisam rekao, niti bih ikada podržao, da bilo ko, a posebno studenti, treba da budu izloženi nasilju. Moja izjava odnosila se isključivo na širi istorijski i društveni kontekst, u kom sam govorio o pojavama ekstremnih i anarhističkih ideologija, koje su kroz istoriju često dovodile do eskalacije nasilja i tragičnih posledica -napisao je Bratina, pa dodao:

- U tom kontekstu sam ukazivao i na činjenicu da svaka država, u skladu sa zakonom, ima obavezu da štiti ustavni poredak, institucije i bezbednost svojih građana, posebno u situacijama kada dolazi do nasilja, napada na policiju, vojsku i državne organe. Moje reči nisu bile usmerene protiv studenata kao društvene grupe, već su predstavljale upozorenje na složenost situacije. 

Nakon toga je ministar  informisanja i telekomunikacija nastavio.

- Posebno želim da istaknem da je pravo na život neprikosnoveno i zaštićeno zakonom, te da niko ne može biti namerno lišen života. Upravo zato smatram da je neophodno da se javne izjave tumače odgovorno i u celini, a ne kroz izdvojene i senzacionalistički predstavljene delove. Kao univerzitetski profesor sa više od dvadeset godina iskustva, oduvek sam negovao empatiju, razumevanje i otvorenu komunikaciju sa mladima. Tokom svoje karijere posvetio sam se njihovom obrazovanju i usmeravanju da postanu odgovorni, zreli i društveno svesni ljudi. Za mene su studenti budućnost našeg društva i nikada ne bih dozvolio da budu predstavljeni kao neprijatelji ili kao legitimna meta bilo kakve sile - napisao je Boris, pa dodao:

- Takođe, smatram važnim da ukažem da se u javnosti u poslednje vreme stvara atmosfera u kojoj se pojedinačne izjave ministara tendenciozno izdvajaju i interpretiraju, što može predstavljati pokušaj skretanja pažnje sa važnih i osetljivih tema poput tragične smrti studentkinje Milice Živković, što zahteva punu pažnju javnosti i nadležnih institucija.
Još jednom naglašavam da osuđujem svako nasilje i da podržavam pravo mladih da svoje stavove izražavaju mirno i demokratski. Istovremeno, pozivam na odgovornost u javnom govoru, smirivanje tenzija i vraćanje dijalogu.

 

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, YouTube, TikTok, Telegram, Vajber. Pridružite nam se i prvi saznajte najnovije i najvažnije informacije.
Naše aplikacije možete skinuti sa Google Play i Apple AppStore.

Komentari (0)

Loading