VUČIĆ O NIS: Imamo dogovor o produženju ugovora o gasu za naredna tri meseca!
Ponosan sam na Srbiju. Ponosan sam na građane Srbije, rekao je predsednik Srbije.
Foto: printscreen/pink
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić prisustvuje svečanom prijemu povodom dodele ugovora o radu najboljim diplomcima medicinskih fakulteta i srednjih medicinskih škola u Srbiji.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić uručio je ugovore o radu Sofiji Glišić, Filipu Bjekoviću, Kristini Savić, Ivani Koštrbić, Martinu Bačeviću, Danici Milenković, Petru Gogiću, Luki Matijenku, Ani Anđelković, Damjanu Ćirću...
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić o gasnoj krizi
- Imamo dogovor o produženju ugovora o gasu za naredna tri meseca. Mirno neka spavaju ljudi, Srbija će imati za snabdevanje tokom zime - rekao je Vučić.
- Imamo informacije da predstavnici Gasproma razgovaraju, između ostalih, i sa mađarskom nacionalnom kompanijom MOL, dakle, mi nemamo ništa protiv, Mađari su naši prijatelji - rekao je Vučić.
- Zato što vi morate da imate u vidu da nam sve ide perfektno i da nikakav problem nemamo sa, recimo, sekundarnim sankcijama, a imaćemo. Da nemamo nikakav problem sa baržama, vozovima i kamionima. Da uvozimo, recimo, dizel. Ne možemo da uvezemo 10.000 tona dnevno, koliko trošimo. Dakle, hoću samo da vam kažem da je to nemoguća misija. Da je to pitanje trenutka, samo kada će i na koji način to morate da se menja - rekao je Vučić danas tokom obraćanja u Palati Srbija o sankcijama NIS-u.
- I u svakom slučaju mi ovo sve uspevamo danas i tačno 75 dana. Ponosan sam na Srbiju. Ponosan sam na građane Srbije, rekao je on.
Obraćanje predsednika Vučića
- Ovo mi je šesti ili sedmi put da učestvujem u ovakvim manifestacijama, zaposlili smo oko 5.000 ljudi - počeo je obraćanje predsednik Vučić, pa dodao:
-Uvek treba da zahvalite državi. Država je izabrala da ulaže ogroman novac u zdravstvo, toliko ogroman novac. To nije ni 2 ili 3 milijarde, mnogo je bliže 5. To je više od 20 odsto budžeta.

Foto: printscreen/pink
- Za vas realni život počinje danas. Molim vas da preuzmete odgovornost od svojih roditelja. Ukupno 150 objekata smo za godinu i po obnovili i izgradili. To nije suština. Danas kada uđemo u Klinički centar koji izgleda kao svemirski brod, pitanje je da li će vas dočekati kao nekog dragog, a ne samo da mu prođe radni dan. Nadam se da ćete biti kao većina lekara. Bolje znate od mene, Robert Koh je rekao da lekar koji prestaje da uči kada postane lekar, taj nije lekar. Država će da povećava primanja zdravstvenim radnicima, a to nije jednostavno - istakao je predsednik Srbije.
- Primetićete da je uvek lako biti protiv nečega. Ne osvrćite se na to. Zaslužićete mnogo državnih priznanja i da zarađujete mnogo više - dodao je Vučić.
Dr Ana Anđelković: Hvala na ovoj velikoj časti
Dr Ana Anđelković se obratila:
- Velika mi je čast i odgovornost da danas stojim ovde. Započinjemo novo i izuzetno važno poglavlje u profesionalnom putu. Ne stojim ovde kao pojedinac već kao predstavnik generacije koja je dokaz da se upornost isplati. Hvala predsedniku i državi na prilici koju nam ukazujete. Put do današnjeg dana nije bio lak - godine učenja, odricanja, dežurstava i ličnih borbi oblikovali su nas kao ljude i lekare. Zato ovaj trenutak doživljavamo sa posebnom zahvalnošću. Hvala na ovoj velikoj časti.

Foto: printscreen/informer.rs
Ćirirć: Poruka da se trud i humanost prepoznaju
Za govornicu je izašao i Damjan Ćirić:
- Iskrena zahvalnost predsedniku Vučić na kontinuiranoj podršci mladima i ministru Lončaru. Ovo je jasna poruka da se trud i humanost prepoznaju.
Prof. dr Janjić: Politička volja da se mladima obezbedi jasna perspektiva razvoja
Prof. dr Vladimir Janjić, dekan Medicinskog fakulteta u Kragujevcu se obratio rečima:
- Današnja svečanost prevazilazi okvire akademskog. Ovo pokazuje političku volju da se mladima obezbedi jasna perspektiva razvoja. Dragi diplomci, vi danas ne dobijate samo posao, već postajete deo državnog sistema.
Obraćanje profesora Vladimira Janjića
Profesor Vladimir Janjić na Fakutetu medicinskih nauka u Kragujevcu istakao da današnja svečanost prevazilazi okvire akademskog događaja.
- Ona predstvalja potvrdu državne politike koja se dosledno sprovodi. Politike koja prepoznaje da bez snažnog zdravstvenog sistema nema stabilne države, a bez ulaganja u ljude nema razvoja - istakao je profesor.
Ovom prilikom uručeni su ugovori o radu najuspešnijim mladim zdravstvenim radnicima, čime država nastavlja da pruža podršku njihovom profesionalnom razvoju i jačanju zdravstvenog sistema Srbije.
Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama:
Facebook,
Instagram,
YouTube,
TikTok,
Telegram,
Vajber.
Pridružite nam se i prvi saznajte najnovije i najvažnije informacije.
Naše aplikacije možete skinuti sa
Google Play i
Apple AppStore.
Komentari (4)
Era
22.12.2025 15:40
Ovo je odlična prilika za njihovu karijeru.
Vlasta
22.12.2025 16:07
Predsednika Vucica praticemo i sutra , kao i uvek !
МН
22.12.2025 16:15
Ово је разлика између политике и представе. Браво!
Слађана Точиловац Шаљић
23.12.2025 10:54
Честитке.