"CRNOJEVIĆ JEDVA ČEKA DA OPLJUJE DRŽAVU, A OD NJE DOBIO PREKO MILION EVRA!" Darija Kisić razmontirala blokadera: Dok ste dobijali novac za projekte, niste ćutali - NAPROTIV!
"Kada određeni pojedinci kritikuju moj rad ili kompetentnost, a bez prethodne provere činjenica, to doživljavam kao kompliment i potvrdu da sam na pravom putu."
Foto: Tanjug/Vladimir Šporčić/ Marko Djokovi
Bivši direktor Instituta BioSens, a sada istaknuti blokader, prof. dr Vladimir Crnojević - čovek koji je svojevremeno iz Fonda za nauku inkasirao više od milion evra - danas neumorno napada upravo onu vlast i upravo onaj Fond od kojih je godinama crpeo benefite.
Ovoga puta na njegovom udaru našla se i aktuelna direktorka Fonda za nauku Republike Srbije, Darija Kisić. Ali, za razliku od mnogih, ona mu nije ostala dužna.
- Kada određeni pojedinci kritikuju moj rad ili kompetentnost, a bez prethodne provere činjenica, to doživljavam kao kompliment i potvrdu da sam na pravom putu.
Međutim, kada neko napada državu i obezvređuje sve što je urađeno prethodnih godina, to smatram direktnim napadom.
Moj naučni rad je javno vidljiv i merljiv. Na ResearchGate jasno se vide moje publikacije i citati, a broj i kvalitet radova nadmašuju većinu kritičara. Google Scholar je samo jedan od alata, i prisustvo ili odsustvo naloga na njemu ne umanjuje niti uvećava nečiji doprinos nauci.
Pozivam sve da pri proceni kompetencija i stručnosti koriste proverljive izvore i relevantne činjenice, a ne lične procene obojene sujetom.
Gospodine Crnojeviću, Institut BioSens je od Fonda za nauku za svoje projekte do sada dobio 129.770.857,67 dinara (preko milion evra). Tada niste ćutali - naprotiv, javno ste hvalili vlast i ulaganje u nauku. Kako onda tumačiti tvrdnje da "samo ĆACI mogu dobiti projekte Fonda"? Pa vi u tome prednjačite? Nije valjda da bi neko pomislio da to ima veze sa činjenicom ko je u određenom trenutku resorni ministar? Ili bi možda neko pomislio da je ćutanje direktno proporcionalno visini finansiranja - napisala je Kisićeva.
Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama:
Facebook,
Instagram,
YouTube,
TikTok,
Telegram,
Vajber.
Pridružite nam se i prvi saznajte najnovije i najvažnije informacije.
Naše aplikacije možete skinuti sa
Google Play i
Apple AppStore.
Komentari (1)
Слађана Точиловац Шаљић
03.12.2025 14:07
Браво. Држава Србија улаже у научни развој зато што је то потреба сваког развијеног друштва , а не због личних интереса појединаца који мисле да су они и њихови лични интереси изнад друштва и изнад државе.