PREKO 144 HILJADE GRAĐANA USTALO PROTIV BLOKADA! Pristojna Srbija ujedinjena - na Voždovcu bilo preko 20.000 ljudi!
Od 18.30 počele su mirne šetnje protiv blokada!
Foto: TANJUG/STR/MARKO DjOKOVIC
Građani Srbije se okupljaju širom zemlje da jasno kažu "Ne!" blokaderima i njihovom nasilju. Skupovi su u 140 mesta na kojima se okupilo preko 144.000 građana.
Predstavnici Ministarstva unutrašnjih poslova saopštili su tačne policijske podatke o broju građana na ovim veličanstvenim skupovima.
- Održano je 125 prijavljenih javnih okupljanja pod nazivom "Građani protiv blokada" i na isto toliko lokacija prisustvovalo preko 144.000 građana. U Beogradu je najveće okupljanje bilo na Voždovcu sa preko preko 20.000 okupljenih građana - rekao je pomoćnik direktora policije Vladan Radosavljević.

Foto: Printskrin TV
Narod na ulicama mirno i dostojanstveno zahteva da se vrati pravo na normalan život koji nije ometan svakodnevnim blokaderskim nasiljem, što potvrđuje i Radosavljević.
- Na ovim prijavljenim javnim okupljanjima nije bilo narušavanja javnog reda i mira niti je bilo povređenih građana, niti policijskih službenika - rekao je Radosavljević.
Istovremeno, u Srbiji su se okupili i blokaderi koji, kako je rekao pomoćnik direktora policije, nisu prijavili svoje skupove.
- Ona suodržana na ukupno 27 lokacija, od kojih je na 7 lokacija bio blokiran saobraćaj, a na kojima je bilo ukupno prisutno oko 5.000 građana - naveo je Radosavljević.
Foto: Printskrin TV

Pravovremenom reakcijom policije, kako je rekao Radosavljević, učesnici dva skupa nisu došli u kontakt, kordoni su postavljeni na vreme, pa nije došlo do sukoba.
- Veliki problem policiji predstavljaju neprijavljena javna okupljanja, apelujemo i molimo sve građane Srbije da blagovremeno prijave javna okupljanja i da se uzdrže od remećenja javnog reda i mira i bilo koje vrste nasilničkog ponašanja - istakao je pomoćnik direktora policije.
Od 18.30 počele su mirne šetnje protiv blokada, a neka od mesta u kojima će građani iskazati nezadovoljstvo desetomesečnim blokadama su Beograd, Niš, Novi Sad, Čačak, Subotica, Bačka Topola, Mali Iđoš, Sombor, Kula, Apatin, Odžaci, Bačka Palanka, Bački Petrovac, Bečej, Bela Crkva, Opovo, Vrbas, Temerin, Žabalj, Kikinda, Zrenjanin, Nova Crnja, Sečanj, Žitište, Novi Bečej, Vršac, Nova Varoš, Prijepolje, Knjaževac, Sjenica, Bor, Zaječar, Majdanpek, Sokobanja, Leskovac, Paraćin, Ćuprija, Kragujevac, Ruma...
Foto: Tanjug

Predsednik Vučić došao na skup na Banjici
- Prema policijskoj proceni, ovde je već 12.500 ljudi. Srećan sam što vidim ovoliko ljudi. Ovde će biti i 15.000. Ovde će biti najveći skup - rekao je Vučić i nastavio:
- Kolona je bila oko 20.750 ljudi, ovde u koloni, ukupno 36.000 na četiri lokacije. Čak 20 odsto više nego prošli put. u Srbiji je verujem oko 140.000 ljudi. Čekamo, dok dobijete iz svih policijskih uprava - rekao je Vučić.
Foto: Tanjug

Skupovi protiv blokada održani su prošle nedelje u 111 opština i gradova širom Srbije, a na njima je učestvovalo više od 126.000 ljudi. Okupljanja građana protiv blokada održana su i 31. avgusta kada se okupilo u skoro 100 mesta više od 103.000 građana, 20. avgusta u 49 mesta, kada je, prema proceni policije, učestvovalo oko 33.000 ljudi, kao i 23. avgusta, kada se na skupovima u 71 opštini i gradu okupilo oko 70.000 ljudi. Organizator skupova protiv blokada je Centar za društvenu stabilnost, a sva okupljanja su bila prijavljena i protekla su mirno.
Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama:
Facebook,
Instagram,
YouTube,
TikTok,
Telegram,
Vajber.
Pridružite nam se i prvi saznajte najnovije i najvažnije informacije.
Naše aplikacije možete skinuti sa
Google Play i
Apple AppStore.
Komentari (1)
Слађана Точиловац Шаљић
13.09.2025 19:56
Браво!❤️🇷🇸