OPOZICIJA SE OBRUKALA PRED PRAZNOM SALOM U STRAZBURU! Od stranaca tražili sankcije za svoju zemlju - ČITAJTE U SRPSKOM TELEGRAFU!

Republika.rs

Autor:

Vesti

10.09.2025

07:00

Pratite nas i putem Android ili iOS aplikacija

Android aplikacija ios aplikacija huawei aplikacija

Budite bolje informisani od drugih!

OPOZICIJA SE OBRUKALA PRED PRAZNOM SALOM U STRAZBURU! Od stranaca tražili sankcije za svoju zemlju - ČITAJTE U SRPSKOM TELEGRAFU!

Foto: printscreen europarl.europa.eu ,TANJUG/ JADRANKA ILIC,ANJUG/ SAVA RADOVANOVIC,TANJUG/ TARA RADOVANOVI

U izdanju Srpskog telegrafa za 10. septembar 2025. godine pročitajte mnoštvo zanimljivih tekstova.

  • DŽEKI ČEN AMBASADOR EXPO 2027!

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić sastao se juče sa proslavljenim holivudskim glumcem i novim brend ambasadorom EXPO 2027 Džekijem Čenom i istakao da je velika čast što će ova globalna filmska zvezda i jedan od najvećih svetskih kulturnih ambasadora predstavljati EXPO u Srbiji svojom harizmom i energijom.

 

  • OPOZICIJA SE OBRUKALA PRED PRAZNOM SALOM U STRAZBURU - Od stranaca tražili da uvedu sankcije Srbiji

Član Predsedništva Srpske napredne stranke Nikola Selaković izjavio je da su lideri blokadera juče prevazišli sebe zahtevajući u Strazburu javno podršku stranih sila za razaranje Srbije i kritikujući susret predsednika Vučića sa Vladimirom Putinom i Si Đinpingom.

Opozicionare su, inače, nastupili u gotovo praznoj sali, a dočekali su ih samo ekstremni mrzitelji Rusije i Kine i promoteri nezavisnog Kosova, pišu beogradski mediji.

Selaković je, povodom izjava pojedinih predstavnika opozicije na panel diskusiji u Strazburu, naveo da su "samozvani političari" Borko Stefanović, Dobrica Veselinović i Biljana Đorđević, a u stvari, kako je naveo, osvedočeni srbomrsci kojima smeta međunarodni ugled Srbije i rukovanje predsednika Aleksandra Vučića sa ruskim i kineskim kolegama, od evropskih moćnika tražili, ni manje ni više, nego uvođenje sankcija.

  • SKANDAL: PROCURIO IZVEŠTAJ KOJI SU SAKRILI OD SVIH! TAJNI DIL ŠOLAKA I PLENKOVIĆA

Ključni ljudi premijera Hrvatske Andreja Plenkovića direktno su se mešali u uređivačku politiku televizija iz sastava "Junajted medije" u toj zemlji, objavio je zagrebački nedeljnik Nacional u novom broju!

Dok televizije N1 i Nova S, pod kontrolom milijardera Dragana Šolaka, godinama na sav glas kukaju kako ih navodno srpske vlasti i Aleksandar Vučić ugrožavaju (posebno o tome pričaju otkako su prodati), kao zaliveni su odlučili da ćute o stvarnim pritiscima kojima su bili izložena u "demokratskoj" Hrvatskoj. Isto kao što Plenković i ekipa hoće da Srbiji drže lekcije o medijskim slobodama, dok oni sami, iza kulisa, sprovode represiju.

Prema dokumentaciji koju je ovih dana objavio Nacional, šef kabineta Plenkovića i njegov medijski savetnik uslovljavali su "Junajted grupu" da će dobiti dozvolu za kupovinu TV Nova u Hrvatskoj pod uslovom da ne napada vlast! Plus, da hrvatski N1 manje kritikuje Plenkovićevu vladu. Sve to se dešavalo u prvoj polovini 2018, o čemu je sačinjen i izveštaj, koji je, međutim, sakriven od javnosti. 

  • NESVAKIDAŠNJA KRAĐA NA BEOGRADSKOJ PALILULI! IŠČUPAO SEF IZ ZIDA I ODNEO 250.000 E

Beogradski lopov izveo je nesvakidašnju krađu iz firme "Bates" D.O.O u Ulici Svetozara Ćorovića 15 na opštini Palilula. Ukrao je sef sa oko 250.000 evra u devizama i dinarima i nestao bez traga.

Krađu je otkrila radnica koja je u ponedeljak došla da očisti prostorije.

Nezvanično saznajemo da je lopov (ili lopovi) upao u prostorije firme u periodu između 5. septembra od 17.00 časova i 7. septembra do 12.15 časova.

Foto: Republika.rs

Naslovna strana Srpskog telegrafa za 10.septembar

 

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, YouTube, TikTok, Telegram, Vajber. Pridružite nam se i prvi saznajte najnovije i najvažnije informacije.
Naše aplikacije možete skinuti sa Google Play i Apple AppStore.

Komentari (0)

Loading