SLIKA PRISTOJNE SRBIJE! Građani u Vrbasu mirno odgovarali na pitanja N1, svima objasnili ZAŠTO SU PROTIV BLOKADA! (VIDEO)
Poruke okupljenih bile su usmerene na mir, razumevanje i povratak svakodnevnom životu!
Foto: Tanjug/STR
U čak 75 gradova i opština širom Srbije građani su se okupili u okviru inicijative "Građani protiv blokada", kako bi poslali poruke mira, zajedništva i protivljenja nasilju i blokadama. Skupovi su protekli mirno, a cilj okupljanja bio je da se ukaže na potrebu za normalnim životom i rešavanjem problema putem dijaloga.
Jedno od okupljanja održano je i u Vrbasu, gde su se građani, kako prenose izvori, dostojanstveno odazvali pozivu i mirno izrazili stavove o važnosti stabilnosti i slobode kretanja. Tokom samog događaja, deo medija pokušao je da razgovara sa učesnicima, ali, prema izveštajima, građani su ostali pribrani i smireno izneli svoja mišljenja.
Poruke okupljenih bile su usmerene na mir, razumevanje i povratak svakodnevnom životu bez tenzija. Prema navodima MUP-a, skupovi su protekli bez incidenata, a procenjuje se da je ukupno učestvovalo blizu 70.000 ljudi.
Okupljeni su svojim stavovima ukazali na želju za dijalogom, mirnim rešavanjem nesuglasica i nastavkom svakodnevnog života bez blokada, nasilja i podela.
Ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić izjavio je danas da je na jučerašnjim protestima protiv blokada bilo više ljudi nego pre neki dan, a da je organizator, Centar za društvenu stabilnost, najavio da će sledeće nedelje biti još više tih skupova, oko stotinak.
- Zaista je veliko zadovoljstvo i retkost u poslednje vreme da policija može da izađe i da kaže sve je završeno mirno. Mislim da je stvorena jedna lažna slika koju šire ovi blokaderi i demonstranti da policija jedva čeka da interveniše. Pa kakve su to gluposti, pa san svakog policajca je, kada krene na posao, da mu taj dan prođe mirno, kao i njegovoj porodici - rekao je Dačić za TV Prva.
bonus video
Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama:
Facebook,
Instagram,
YouTube,
TikTok,
Telegram,
Vajber.
Pridružite nam se i prvi saznajte najnovije i najvažnije informacije.
Naše aplikacije možete skinuti sa
Google Play i
Apple AppStore.
Komentari (1)
Dzeki
24.08.2025 20:28
Pristojna Srbija uvek pobeđuje!