"SVI SMO ZABRINUTI ZBOG REPUBLIKE SRPSKE"! Predsednik Vučić o krizi u BiH: Pritisak spolja gotovo nepodnošljiv!

Republika.rs

Autor:

Vesti

29.05.2025

19:50

Pratite nas i putem Android ili iOS aplikacija

Android aplikacija ios aplikacija huawei aplikacija

Predsednik govori o krucijalnim temama!

"SVI SMO ZABRINUTI ZBOG REPUBLIKE SRPSKE"! Predsednik Vučić o krizi u BiH: Pritisak spolja gotovo nepodnošljiv!

Foto: Printscreen

Predsednil Republike Srbije Aleksandar Vučić rekao je za „Dnevnik 2“ na RTS1 da smo svi zabrinuti zbog napada na Republiku Srpsku.

- Velika je briga svakoga u državnom rukovodstvu Srbije, svi smo zabrinuti zbog situacije u BiH, posebno oko Republike Srpske. Taj pritisak koji se spolja vodi, provodi protiv Republike Srpske težak je i gotovo nepodnošljiv.Sankcije su uvedene i protiv unučeta Milorada Dodika.Srbija će dati sve od sebe da se sačuva i mir i stabilnost. Ali, da li tu ima pravde? Nema. Što se klastera tiče, ja ne znam kad će oni to da otvore. Naše je da ispunimo ono što smo obećali, set medijskih zakona, regulatorno telo i prihvatanje preporuka ODIR-a oko procesa. Važno je da se u potpunosti otklone lažne sumnje oko izbornih procesa. Moraju da nauče da nije sve u vikanju, ispisivanju grafita, već o politici. Što se medija tiče, imamo medijsku scenu veoma raznoliku, ali uvek je dobro da popravljamo to stanje, da stanje demokratije bude na višem nivou. Nikada nismo ukidali emisije, trpeli smo i izdržali sve, čak i kad se RTS toj hajci na državu priključivao  - istakao je Vučić.

Republika

Foto: RTS/printscreen

 

Podseća da su sankcije uvedeno i unučetu predsednika Republike Srpske Milorada Dodika.

 

 

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, YouTube, TikTok, Telegram, Vajber. Pridružite nam se i prvi saznajte najnovije i najvažnije informacije.
Naše aplikacije možete skinuti sa Google Play i Apple AppStore.

Komentari (4)

Loading
Miki

29.05.2025 19:56

Mnogo smo zabrinuti

Dejan

29.05.2025 20:04

Nadamo se da ce se Republika Srpska izboriti sa pritiscima.

Ranko

29.05.2025 20:09

Republika Srpska nije sama,Srbija je uz nju!

Ilija

29.05.2025 20:19

Uvek smo tu za Republiku Srpsku, mogu da računaju na našu pomoć I podršku.