PREMIJER MACUT SE SASTAO SA REKTORIMA, PROREKTORIMA I DEKANIMA! Na stolu bila važna tema!

Republika.rs

Autor:

Vesti

27.12.2025

16:00

Pratite nas i putem Android ili iOS aplikacija

Android aplikacija ios aplikacija huawei aplikacija

Premijer Macut je ukazao da je cilj ovog sistema pojednostavljenje načina rada i poboljšanje efikasnosti upravljanja sistemom javnih finansija.

PREMIJER MACUT SE SASTAO SA REKTORIMA, PROREKTORIMA I DEKANIMA! Na stolu bila važna tema!

Foto: Slobodan Miljević

Predsednik Vlade Republike Srbije prof. dr Đuro Macut sastao se danas sa rektorima, prorektorima i dekanima fakulteta univerziteta u Beogradu, Novom Sadu, Nišu i Kragujevcu i sa predstavnicima Univerziteta umetnosti u Beogradu, sa kojima je razgovarao o unapređenju položaja i rada ovih visokoškolskih ustanova.

Premijer Macut je izrazio zadovoljstvo nastavkom direktnog dijaloga sa visokoškolskim ustanovama, navodeći da je to jedini način na koji mogu da se reše sve nedoumice i izazovi.

Jedna od tema sastanka bila je finansijsko funkcionisanje ovih ustanova, budući da od 1. januara počinje  primena Sistema za pripremu, izvršenje, računovodstvo i izveštavanje (SPIRI).

Republika

Foto: Slobodan Miljević

Đuro Macut na sastanku sa rektorima univerziteta u Srbiji

 

Premijer Macut je ukazao da je cilj ovog sistema pojednostavljenje načina rada i poboljšanje efikasnosti upravljanja sistemom javnih finansija.

On je podsetio da je ovaj sistem trebao da se uvede pre godinu dana i da je na zahtev Univerziteta u Beogradu primena odložena za godinu dana, kako bi se omogućilo dodatno vreme za pripremu ustanova za novi način funkcionisanja.

Na sastanku je navedeno da 2.500 korisnika koristi ovaj sistem i da nema prepreka da on zaživi i kada su u pitanju visokoškolske ustanove.

Na sastanku, kojem su prisustvovali i državni sekretar u Ministarstvu finansija Saša Stevanović i pomoćnik ministra prosvete za visoko obrazovanje dr Aleksandar Jović, dati su odgovori na pitanja predstavnika visokoškolskih ustanova i istaknuto da su sve nadležne institucije spremne da u svakom momentu odgovore na sva dodatna otvorena pitanja.

Dogovoren je i nastavak rada u okviru grupe fakulteta za praćenje informatičke implementacije, kao i sledeći sastanak, kojem će prisustvovati i prodekani za finansije i rukovodioci finansijskih službi fakulteta.

Bonus video

 

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, YouTube, TikTok, Telegram, Vajber. Pridružite nam se i prvi saznajte najnovije i najvažnije informacije.
Naše aplikacije možete skinuti sa Google Play i Apple AppStore.

Komentari (0)

Loading