"MAN VAS OHRABRUJE DA SE ORGANIZUJETE"! Makedonska asocijacija novinara uputila čestitke povodom Osnivačke skupštine Asocijacije novinara Srbije!

Republika.rs

Autor:

Vesti

22.06.2025

19:00

Pratite nas i putem Android ili iOS aplikacija

Android aplikacija ios aplikacija huawei aplikacija

Verujemo da će, nakon konstituisanja i izbora upravnih tela, Asocijacija novinara Srbije biti profesionalno udruženje koje će dati veliki doprinos zaštiti slobode govora, ističu u MAN!

"MAN VAS OHRABRUJE DA SE ORGANIZUJETE"! Makedonska asocijacija novinara uputila čestitke povodom Osnivačke skupštine Asocijacije novinara Srbije!

Foto: MAN

Makedonska asocijacija novinara (MAN) upućuje čestitke svim novinarima i medijskim radnicima prisutnim na Osnivačkoj skupštini Asocijacije novinara Srbije.

- MAN vas ohrabruje da se organizujete u profesionalnu asocijaciju i verujemo da će, nakon konstituisanja i izbora upravnih tela, Asocijacija novinara Srbije biti profesionalno udruženje koje će dati veliki doprinos zaštiti slobode govora, profesionalnog novinarskog izveštavanja i demokratije u Srbiji, navodi se u čestitki MAN-a povodom Osnivačke skupštine Asocijacije novinara Srbije.

Podsećamo, danas je održana Osnivačka skupština Asocijacije novinara Srbije, gde su govorili neki od najboljih i najpoznatijih srpskih novinara i urednika.

Na Osnovačkoj skupštini, Saša Milovanović, direktor Srpskog Telegrafa, govorio je o novom negativnom trendu u medijima.

Republika

Foto: Republika

Saša Milovanović na Osnivačkoj skupštini ANS

 

- Današnje stvaranje udruženja nije stvar nekog hira, već potreba za zaštitom ljudskih i novinarskih prava svih nas koji smo udarani, šikanirani pa na kraju i targetirani kao mete. Nikad se nije dešavalo da novinarska udruženja ne štite novinare. Novinari su svakodnevno na meti medijskog linča. Danas je krajnje vreme da uzmemo svoj goli novinarski život u svoje ruke, jer su novinarska udruženja pokazala da to ne žele da čine - naveo je, između ostalog, Milovanović i dodao:

- Koliko ih boli osnivanje ANS govori i činjenica koliko je bilo negativnih oglašavanja na njihovim medijima, strogo u skladu sa kodeksom. Nema sumnje da je izbila panika u drugosrbijanskim medijima. Jasno je kao dan da će ovo udruženje imati najveći broj medijski profesionalaca za razliku od drugih udruženja. U našem Manifestu piše deo o korporacijama, baš ovih dana smo svedoci prodaje kompanije, tajkuna Dragana Šolaka, koji je finansirao "nezavisno novinarstvo". I dok ga novinari koje je prodao glorifikuju, on je zaradio.

Inače, inicijativa Asocijacije novinara Srbije (ANS) predstavlja borbu za odgovornost i zaštitu novinara od nasilja koje preti da uništi jedino oružje koje novinarska profesija ima - slobodu i nezavisnost.

Misija ANS je da stvori udruženje koje će pokrenuti proces beskompromisne zaštite svih novinara, kao poslednji bastion odbrane od nikad jačih pritisaka na slobodu i integritet novinarstva. ANS će doprineti stvaranju jakog i stabilnog društva zasnovanog na demokratskim vrednostima, negovati profesionalne standarde, ojačati pravni i društveno-politički okvir za zaštitu novinara i medija, aktivno promovisati novinarske slobode i zaštititi novinare od nasilja i ometanja.

Bonus video

 

 

 

 

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, YouTube, TikTok, Telegram, Vajber. Pridružite nam se i prvi saznajte najnovije i najvažnije informacije.
Naše aplikacije možete skinuti sa Google Play i Apple AppStore.

Komentari (1)

Loading
Слађана Точиловац Шаљић

22.06.2025 19:29

Браво!