Umberu posle dva taj-brejka francusko finale Ouklanda

18.01.2020

08:57

Pobednik ATP turnira u Ouklendu je Francuz Ugo Umber koji je u finalu savladao svog zemljaka Benoa Pera 7:6, 6:3, 7:6.

RepublikaFoto: youtube.com/printscreen
Benoa Per opet ostao bez trofeja

U prvom setu smo videli mnogo uzbuđenja, pošto su oba tenisera uzela po dva tajbrejka, a pri rezultatu 6:6 Umber je propustio tri set lopte. Ipak bio je bolji u taj-brejku i poveo.

Vratio se Per sa brejkom u četvrtom gemu drugog seta i izjednačenjem na 1:1. Kada je Umber uzeo prvi brejk u trećem setu delovalo je da je sve gotovo, ali je Per vratio brejk.

Ipak i drugi put na ovom meču Umber je osvojio taj-brejk i došao do titule na Novom Zelandu.