DŽEFRI EPSTAJN PRETIO KLIJENTIMA SRPSKOM MAFIJOM! FBI dokument otkrio sve! Evo kako je pedofil ucenjivao žrtve

Republika.rs

Autor:

Svet

27.12.2025

12:30

Pratite nas i putem Android ili iOS aplikacija

Android aplikacija ios aplikacija huawei aplikacija

Najpoznatiji osuđeni ali i preminuli pedofil u spisima FBI se pominje i kao osoba koja je imala ozbiljne veze sa srpskom mafijom

DŽEFRI EPSTAJN PRETIO KLIJENTIMA SRPSKOM MAFIJOM! FBI dokument otkrio sve! Evo kako je pedofil ucenjivao žrtve

Foto: New York State Sex Offender Registry via AP, Pressmaster/Shutterstock,Shutterstock/Vovatol

Američko Ministarstvo pravde saopštilo je da su Savezno tužilaštvo za južni okrug Njujorka (SDNY) i američki Federalni istražni biro (FBI) otkrili više od milion dodatnih dokumenata koji bi mogli biti povezani s osuđenim seksualnim prestupnikom Džefrijem Epstajnom, a da bi zbog obimnosti materijala proces objavljivanja dokumenata mogao da potraje još nekoliko nedelja.

U spisima se može pročitati sve i svašta, pa tako i svedočenje žene koja danas ima 48 godina a koja je 1996. godine bila u kontaktu sa Džefrijem i Markom Epstajnom.

U dokumentu FBI slučaj se vodi iz 8. marta 2020. godine pod kategorijom "trgovina decom".

Prenosimo najvažniji deo svedočenja ove žene:

Republika

Foto: Tanjug/AP, youtube.com/CBS News

Epstajn se ponovo dovodi u vezu sa Klintonom

 

- Godine 1996. imala sam 19 godina. Ceo moj umetnički portfolio bio je konačno spreman za prijavu za jednu umetničku školu. Pokazala sam najbolje radove bivšim školskim drugovima (nekoliko njih je bilo iz Izraela, jedan je bio Srbin koji se družio sa princezom iz Jugoslavije i manekenkom donjeg veša, glumicom srpskog porekla, ali i njenim bivšim dečkom, glumcem Metjuom Setlom.

Metju je dugovao novac. Smislili su složen plan koji je uključivao lažnu romansu i uključivanje mene, da bi mi na kraju prišli Žislejn Maksvel i Džefri Epstajn nekoliko dana pošto što su sva moja umetnička dela iznenada nestala. Taj Metju Setl pomagao je izraelskoj kompaniji Northstar i čoveku po imenu Mojše da me presele u moj novi stan u julu 1997. godine.

Gledajući unazad, postojala je jasna zavera prema meni i delima. Epstajna sam upoznala u baru pored mesta gde je živeo Metju Setl. Čula sam kako ga zove telefonom i pita preko spikerfon da li je Metju već dobio novac za mene jer je želeo da se prodaju moje slike. Rekao mi je da će Žislejn Maksvel, Epstajnova partnerka, poslati srpsku mafiju da povredi Metjua ako ne nađe novac. Nije pomenuo odmah da će novac doći iz mojih umetničkih dela. Jedna moja prijateljica je ispričala svojim srpskim prijateljima o mojim umetničkim delima, što je pokrenulo lanac događaja koji su kulminirali nestankom svih mojih umetničkih dela. Ona se zvala Jasmin Daštizad. Jedna od mojih ukradenih slika je glava Bila Klintona na telu žene, Hilari Klinton. Naslikala sam je između novembra 1995. i januara 1996. godine. Bila sam tinejdžerka - priča svedokinja za FBI.

Nakon što joj je FBI postavio niz pitanja o krađi umetničkih dela i vezom sa Džefrijem Epstajnom i Žislejn Maksvel ona je nastavila sa svedočenjem.

- Imam dokaze i svedoke koji su videli moje umetničko delo sa Klintonom pre nego što je nestalo. Morala sam da se dočepam mojih dela i otac mi je pomogao i poslao mi je 100.000 dolara da ih otkupim. Većinu nisam mogla jer su prodata preko aukcije Sotbija 22. juna 2017. godine. Neka dela su mi prodata još 1997. u Los Anđelesu galeriji Adelson. Deo je prodat Toniju Podesti koji nije ni znao ko je umetnik. Tri moje slike koristila je kao svoje Petrina Rajan Klajd, stavljajući ih u svoj portfolio s fakulteta. To je sentimentalna lična svojina i nikada neću preboleti ovo dok se ovi ljudi ne zaustave u svojoj umetničkoj prevari. Još jedna umetnica ima srpsko ime - Biljana Đurđević. Toni Podesta je kupio sve te moje ukradene slike, uključujući i jednu koja je moj auto-portret sa 19 godina - rekla je ona za FBI.

 

 

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, YouTube, TikTok, Telegram, Vajber. Pridružite nam se i prvi saznajte najnovije i najvažnije informacije.
Naše aplikacije možete skinuti sa Google Play i Apple AppStore.

Komentari (0)

Loading