Čovečanstvo je zvanično dotaklo DNO! Bogataši na ovoj farmi daju hiljade da pucaju u lavove, a od njihovih kostiju prave OVO

Autor:

Svet

30.04.2019

19:05

Pratite nas i putem Android ili iOS aplikacija

Android aplikacija ios aplikacija huawei aplikacija

Hiljade lavova uzgajaju na farmama u Južnoj Africi kako bi ih ubijali bezosećajni lovci, a njihove kosti pretvaraju u "lekove" i bužuteriju i prodaju je po astronomskim cenama na Dalekom istoku, pokazuje jednogodišnja istraga na obodu pustinje Kalahari, pokrenuta na inicijativu bivšeg britanskog konzervativnog poslanika lorda Eškrofta, koji je optužio britansku vladu za saučesništvo u ovom prljavom poslu zato što nije zabranila uvoz trofejnog krzna.

RepublikaFoto: pixabay.com
Foto: Ilustracija

Bogati lovci na trofeje ubijaju lavove u ograđenom prostoru, a plaćaju hiljade funti da bi ih ubijali. Neke životinje vlasnici farme odvoze u klanice i drže ih u jezivim uslovima, da bi im na kraju pucali u glavu i iskasapili ih.

Istraga je takođe pokazala da su za samo dva dana u klanici ubijena 54 lava, da se krzna lavova krijumčare u SAD preko Britanije, a skrivaju se u kožama jelena kako ih ne bi otkrili carinici. Lavove i tigrove ukrštaju u zatočeništvu kako bi izvukli što veći profit od varvarske trgovine kostima, a jedan zaposleni u britanskom Sitiju platio je više desetina hiljada funti da bi ubio veličanstvenog lava, koji je sinoć spasen.

Veličanstveni 11-godišnji mužjak Simba bio je u središtu Eškroftove istrage. On je uzgajen u zatočeništuvu i nuđen je stranim lovcima koji tragaju za savršenim primercima koje će ubiti.

Zahvaljujući akciji istražitelja na tajnom zadatku Simbin život je spasen i juče je ova predivna životinja puštena na slobodu na nepoznatoj lokaciji.

Spas je stigao u poslednjem trenutku, tvrde izvori, jer je profesionalni lovac već krenuo na odredište da bi ubio Simbu.

Tokom istrage je snimljen i britanski lovac Majls Vejkvild, koji je platio oko 3.000 funti (3.500 evra) da bi ga gonio po ograđenom prostoru, a zatim pogodio strelama natopljenim jakom dozom sredstava za umirenje, koje u Južnoj Africi smeju da koriste samo veterinari.

Snimak do koga je došao jedan od učesnika istrage pokazuje kako Vejkfild, koji živi u Eseksu, a radi u osiguravajućoj kompaniji u Londonu, prvo pogađa lava strelom u desnu zadnju nogu iz vozila udaljenog 20 metara. Vejkfild i Fredi Skipers, vlasnik safari kompanije, zatim polako prate prestravljenu i omamljenu životinju, koja se tetura kroz šumu.

Lov i ubijanje lavova košta između 8.500 i 16.000 funti, plus 200 funti za svaki dan lova

Vejkfild zatim pogađa strelom sklupčanu životinju sa udaljenosti od deset metara, a zatim pozira pored polusvesne životinje u prljavštini.

Trgovina lavljim kostima donosi zaradu trgovcima u iznosu od više desetina miliona funti godišnje, a zadovoljava nezasitu potražnju u Jugoistočnoj Aziji i Kini za "tradicionalnim" lekovima, uključujući i afrodizijake.

Procenjuje se da danas na svetu u divljini živi svega 20.000 lavova, dok je pre jednog veka bilo deset puta više. Ugledni aktivisti za zaštitu životinja strahuju da će izumreti za 30 godina.

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, YouTube, TikTok, Telegram, Vajber. Pridružite nam se i prvi saznajte najnovije i najvažnije informacije.
Naše aplikacije možete skinuti sa Google Play i Apple AppStore.

Komentari (0)

Loading