GORE NAJSAVREMENIJI AMERIČKI AVIONI, OGLASILA SE IRANSKA VOJSKA! Ponizili smo neprijatelja i srušili 170 letelica: Na spisku uništenih i F-35 i F-16! (VIDEO)

Svet

18.04.2026

20:15

Pratite nas i putem Android ili iOS aplikacija

Android aplikacija ios aplikacija huawei aplikacija

Teheran nastavlja sa surovom osvetom.

GORE NAJSAVREMENIJI AMERIČKI AVIONI, OGLASILA SE IRANSKA VOJSKA! Ponizili smo neprijatelja i srušili 170 letelica: Na spisku uništenih i F-35 i F-16! (VIDEO)

Foto: Shutterstock/CameraObscura82/AXL/tsuneomp

Napetosti na Bliskom istoku dodatno su podignute nakon najnovijih tvrdnji iz Teherana. Visoki iranski vojni zvaničnik Amir Alireza Elhami saopštio je da su vazdušne snage Irana tokom američko izraelske agresije presrele čak 170 neprijateljskih dronova, prenosi iranska televizija Press.

Elhami je u obraćanju istakao da ovaj uspeh nije samo vojni, već i nacionalni.

Ovaj dan, kako je rekao, ne pripada samo vojsci već celom iranskom narodu.

Prema njegovim rečima, među oborenim letelicama nalazili su se i sofisticirani izviđački dronovi poput Hermes 900, MQ 9 i Heron, koji su opremljeni naprednim sistemima nadzora i oružjem za samoodbranu.

On tvrdi da je posebno značajan uspeh presretanje američkog izviđačkog aviona MQ 4 tipa C iznad Persijskog zaliva, što je, kako navodi, dovelo do toga da Sjedinjene Američke Države priznaju sposobnosti iranske protivvazdušne odbrane.

Elhami je dodao da su, osim dronova, neutralisani i brojni savremeni borbeni avioni, među kojima su F 35, F 15, F 16, F 18 i A 10.

Iranski zvaničnik poručio je da su kopnene, vazdušne i pomorske snage uložile maksimalne napore u zaštitu teritorije, pozivajući građane da ostanu čvrsti u podršci oružanim snagama.

Osvrćući se na tvrdnje protivnika o uništavanju iranskih sistema protivvazdušne odbrane, Elhami je postavio pitanje.

- Ko je onda odgovoran za uništenje 170 vrsta neprijateljskih dronova i obaranje neprijateljskih borbenih aviona? - prenela je Press tv.

Podsećanja radi, dvonedeljni prekid vatre postignut je 8. aprila, nakon čega su usledili pregovori u Islamabadu. Iran je tom prilikom predložio plan od deset tačaka kojim traži povlačenje američkih trupa i ukidanje sankcija.

Bonus video: 

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, YouTube, TikTok, Telegram, Vajber. Pridružite nam se i prvi saznajte najnovije i najvažnije informacije.
Naše aplikacije možete skinuti sa Google Play i Apple AppStore.

Komentari (0)

Loading