DODIKOVA INICIJATIVA: Zbog OVOG GORUĆEG PITANJA traži hitnu sednicu Predsedništva
Srpski član Predsedništva BiH Milorad Dodik uputio je inicijativu za preseljenje Ambasade BiH iz Tel Aviva u Jerusalim i poručio da bez obzira na to šta priča Šefik Džaferović on prema Poslovniku mora da zakaže sednicu Predsedništva na tu temu.
Foto: Predsedništvo SrbijeDžaferović je, naime, rekao ranije da Predsedništvo BiH neće razmatrati Dodikovu inicijativu.
- Prema Poslovniku, bez obzira na to što Džaferović priča da neće staviti na dnevni red, on mora zakazati sednicu Predsedništva BiH. Verujem da će to uraditi. Vidim da i oni imaju neke inicijative, ja nisam protiv njihovih inicijativa, šta god bile. Treba razgovarati i treba o tome da se odlučuje, a ne da budu tabu teme - rekao je Dodik u Mostaru.
Upitan šta očekuje od sutrašnjeg susreta članova Predsedništva BiH sa specijalnim izaslanikom američkog Stejt departmenta za Balkan i zamenik pomoćnika državnog sekretara SAD Metjuom Palmerom, Dodik je kazao da, koliko zna, Palmer dolazi da se upozna o situaciji u BiH.
Dodik je danas u Mostaru razgovarao sa Srbima u tom gradu, a potom se sastao sa i s predsednikom HDZ BiH Draganom Čovićem.
Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama:
Facebook,
Instagram,
YouTube,
TikTok,
Telegram,
Vajber.
Pridružite nam se i prvi saznajte najnovije i najvažnije informacije.
Naše aplikacije možete skinuti sa
Google Play i
Apple AppStore.

Komentari (0)