MEDVEDEV POBEDIO ZVEREVA: Imamo PRVOG POLUFINALISTU u Torinu!

16.11.2023

00:01

Ruski teniser prvi prošao u polufinale završnog Mastersa u Torinu

U drugom kolu Crvene grupe na Završnom mastersu u Torinu, ruski teniser Danil Medvedev je savladao Aleksandera Zvereva sa 2:0 u setovima, osiguravši tako plasman u polufinale.

Prvi set je bio veoma neizvestan i rešen je u taj-brejku, a Medvedev je uspeo da ga dobije sa 9:7.

U drugom setu, ruski teniser je napravio brejk u poslednjem gemu, iskoristivši prvu brejk priliku koju mu je Zverev pružio.

Ova pobeda je Medvedevu donela siguran plasman u polufinale, dok će se Zverev i Alkaraz boriti za drugo mesto u grupi. Međutim, konačni raspored u grupi zavisiće od ishoda poslednjeg kola.

Interesantno je da će Rubljov biti bez šanse za plasman u finale, dok je Medvedev trenutno u najboljoj poziciji da završi kao prvi u grupi.

Za to mu je potreban samo jedan set protiv Alkaraza. Ukoliko uspe da završi kao prvi, najverovatniji rival u polufinalu će mu biti Novak Đoković, ukoliko se i on plasira dalje.

Đoković bi verovatno bio drugi u grupi ako savlada Hurkača sa 2:0 u setovima.

Ovo je još jedan sjajan rezultat za Medvedeva, koji se u poslednje vreme nalazi u odličnoj formi.