VELIKA ŠTETA: Đere ELIMINISAN u Parizu! Rus PREJAK!

31.10.2023

20:59

Kraj za Lacija.

Laslo Đere eliminisan je sa Mastersa u Parizu, pošto je u drugom kolu bolji od njega bio Rus Karen Hačanov.

Posle sat i 50 minuta tenisa Hačanov je slavio u dva seta rezultatom 6:4, 7:5, ali će Đere žaliti jer je imao 5:2 i servirao je za osvajanje drugog seta. I potpuno se raspao u tom momentu.

Hačanov u trećoj rundi ide na boljeg iz okršaja Safijulin - Alkaraz.

U početnom setu, Hačanov je odmah na startu krenuo bolje i napravio brejk. Poveo je sa 2:0, a onda je u četvrtom gemu spasao i jednu brejk loptu i poveo sa 3:1.

Osvojio je Rus prvi deo igre bez većoh problema.

U drugom setu, počeli su prilično izjednačeno. Nekoliko tesnih gemova na startu, ali bez brejk prilika.

Onda je Đere uspeo da duplom grekom Hačanova u četvrtom gemu dođe do brejka i povede sa 3:1.

Karen Hačanov

Usledio je maratonski peti gem, imao je Rus kolosalnu šansu da vrati izgubljeno, 0:40, ali je Laslo posle sedam izjednačenja i više od deset minuta igre potvrdio brejk za 4:1.

Bilo je i 5:2, a u narednom gemu je Đere servirao za osvajanje drugog seta. I tu je potpuno stao.

Njegova igra se raspala, a Hačanov je "osetio krv" i vrlo brzo završio posao preokretom od, dakle, 2:5, do 7:5.