14:42

Veliki uspeh srpskog tenisera.

Laslo Đere

Srpski teniser Laslo Đere prošao je u treće kolo Srpska opena u Banjaluci pobedom nad Hrvatom Bornom Ćorićem.

Meč je trajao čak tri sata i 15 minuta, a rešen je u tri seta rezultatom 2:1 (6:4, 6:7, 6:4).

Đere je na startu bio bolji od Rusa Romana Safiulina, a protiv Ćorića viđena je prava drama. U prvom setu viđena su tri brejka, jedan više napravio je srpski teniser i stigao do pobede rezultatom 6:4.

Laslo Đere

Drugi set bio je još uzbudljiviji, Đere je gubio sa 5:2, uspeo da se vrati u meč, stigne do taj-brejka, ali je tu poklekao i počišćen je sa 7:1 za izjednačenje.

Set odluke doneo je veliku borbu, ali je brejk u prvom gemu bio dovoljan da Laslo Đere stigne do pobede i plasmana u narednu rundu.

Na ovaj način Đere je napravio veliko iznenađenje jer je eliminisao 21. tenisera na ATP listi i pored toga što je on rangiran na 78. poziciji.

U trećem kolu Laslo Đere igraće protiv boljeg iz duela Aleksej Popirin - Aleks Molčan.