ŠOK U TORINU: Ništa od titule, ELIMINISAN je!

23:06

Ovo je malo ko očekivao.

ŠOK U TORINU: Ništa od titule,  ELIMINISAN je!

Grčki teniser Stefanos Cicipas eliminisan je sa Završnog Mastersa u Torinu.

On je u poslednjem meču grupne faze u odlučujućem duelu izgubio od Andrea Rubljova sa 2:1 (3:6, 6:3, 6:2).

Rus je tako osvojio drugo mesto, dok je prvo u grupi pripalo Novaku Đokoviću. Rubljov će za rivala u polufinalu imati Norvežanina Kaspera Ruda, koji je osvojio drugu grupu.

Cicipas je bolje započeo meč, u četvrtom gemu je uspeo da iskoristi brejk loptu i povede sa 3:1. Rubljov je bacio reket i želeo da ga polomi, ali nije uspeo. Grk je sačuvao prednost do kraja seta, pa je sa 6:3 poveo sa 1:0.

Rubljov je u drugom setu zaigrao dosta bolje, pa je posle egala u osmom gemu napravio prvi brejk na meču i poveo sa 5:3. Nije iskoristio prvu set loptu narednom gemu, Cicipas je potom imao brejk šansu, pa Rubljov još jednu set loptu, koju ovog puta koristi i izjednačava na 1:1.

U trećem setu Rus je bio daleko bolji, dva puta je oduzeo servis rivalu i zasluženo stigao do pobede.