23.06.2022

16:35

Velika šteta.

Srpska teniserka Natalija Stevanović nije uspela da se plasira u glavni žreb Vimbldona.

Ona je u poslednjem kolu kvalifikacija posle tri seta i velike borbe poražena od Medison Inglis rezultatom 2:1 (7:6, 2:6, 6:2).

U prvom setu viđeno je neverovatnih osam brejkova, po četiri na obe strane, pa je morao da se odigra i taj-brejk. Australijanka je bila dominantna u 13. gemu i osvojila ga je sa 7:2.

Natalija Stevanović

Natalija je odigrala fantastičan drugi set, dva puta je oduzela servis rivali i lako osvojila ovaj deo igre sa 6:2.

Očekivalo se da Srpkinja i u odlučujućem setu nastavi sa dobrom igrom, ali to se nije dogodilo. Inglis je ubacila u veću brzinu i sa 6:2 stigla do glavnog žreba Vimbldona.

Natalija Stevanović je tako propustila priliku da po prvi put u karijeri zaigra na nekom Grend slemu. Šansa za to i dalje postoji, ukoliko kao "laki luzer" bude uskočila u glavni žreb.