ČIŠĆENJE: Srpski teniser u samo dva seta savladao SONEGA! Sledi borba za POLUFINALE!

18.02.2022

06:55

Nakon dusela sa šestim nosiocem ATP turnira u Riju, srpski teniser obezbedio plasman u četvrtfinale.

Miomir Kecmanović

Miomir Kecmanović je za samo sat i 40 minuta, u dva seta savladao Lorenca Sonega rezultatima 7:5, 6:4.

Poveo je Sonego 3:0 u prvom setu uz brejk, ali je Kecmanović uspeo da se vrati u set brejkom u petom gemu. Po drugi put u ovom delu meča Srbin je rivalu oduzeo poen na servis u 11. gemu nakon čega je drugu set loptu na svoj servis pretvorio u vođstvo od 1:0.

Drugi set rešen je brejkom koji je Kecmanović napravio u trećem gemu. Imao je nove brejk prilike srpski teniser u petom gemu, ali je Sonego uspeo sve da ih spase.

Kecmanović je igrao veoma sigurno u svojim servis gemovima i iskoristio već prvu meč loptu do koje je došao.

U četvrtfinalnom duelu ATP turnira u Riju, naš teniser će se sastati sa Franciskom Serundolom kojem je u prethodnoj rundi Kasper Rud predao meč.