POPUT FENIKSA! Srbin slavio u uzbudljivom duelu!

07.02.2022

19:44

Dušan Lajović je bio bolji od Francuza Benoe Pera, posle preokreta i tri seta, 4:6, 6:4, 7:6(3).

Đoković i Lajović

Meč je trajao dva sata i četiri minuta. Francuz je u prvom setu napravio dva brejka, a naš teniser jedan. U drugom je Lajović napravio dva brejka, a jednom je izgubio gem na svoj servis.

Per je u odlučujućem setu poveo sa 5:4 i servirao za pobedu. Poveo je sa 40:0 i imao tri vezane meč lopte. Ipak, tada se Lajović trgnuo, spasao sve tri meč lopte i izjednačio na 5:5.

Francuz je u narednom gemu napravio brejk, poveo sa 6:5 i imao šansu da na svoj servis overi pobedu. Međutim, Lajović je taj gem dobio bez izgubljenog poena, pa je odlučivao taj-brejk. Naš teniser je poveo sa 4:0 i tu prednost zadržao do kraja.