TRIJUMFALNI POVRATAK ĐOKOVIĆA: Mađar PRIPRETIO, ali zna se ko je NAJBOLJI na svetu!

02.11.2021

22:24

Najbolji teniser sveta Novak Đoković je savladao Mađara Martina Fučoviča na startu Mastersa u Parizu, pošto je slavio u tri seta sa 6:3, 4:6, 6:3.

Novak Đoković na Mastersu u Parizu

Ovo je bio prvi meč Novaka Đokovića posle poraza u finalu US Opena, bilo je dosta oscilacija, ali piše se pobeda.

Najbolji teniser sveta će u osmini finala za protivnika imati boljeg iz duela Manarino - Monfis.

Izuzetno motivisano je Novak ušao u meč protiv 40. tenisera sveta, i napravio brejk odmah na startu. Posle vođstva 3:0, Mađar je tek uspeo da se upiše na semafor. Fučovič je dosta grešio što je srpski as znalački iskoristio i slavio u prvom setu sa 6:2.

Propustio je Novak na startu drugog seta brejk šansu, ali je Mađar svoje iskoristio i uspeo da uzme servis protivniku već u trećem gemu.  Sevis ga je do kraja seta sjajno služio i uspeo je da izjednači na 1:1.

Održavao je Fučovič taj nivo igre i na startu odlučujućeg seta, ali je onda Novak odjednom postao onaj stari, i pokazao koliko mu je bitan ovaj meč.

Napravio je brejk u 4. gemu, ali je Mađar odmah uzvratio ribrejkom, ali usledio je novi odgovor Novaka.

Prvu meč loptu u osmom gemu nije je iskoristio, ali jeste onu u devetom, čime je stigao do pobede.