ĐOKOVIĆ POLOŽIO TEŽAK TEST: Novak posle preokreta srušio Keija Nišikorija i plasirao se u osminu finala!

04.09.2021

21:29

Najbolji teniser sveta Novak Đoković plasirao se u osminu finala US Opena, pošto je u trećem kolu savladao Japanca Keija Nišikorija sa 6:7, 6:3, 6:3, 6:2.

Najbolji teniser sveta Novak Đoković

Najbolji teniser sveta nije ušao u meč onako kako je želeo, u prvom setu je napravio čak 20 neiznuđenih grešaka, a Japanac je uspeo da ga savlada na njegovom terenu, u taj-brejku.

Nišikori je stigao do brejka u ranoj fazi prvog seta, ali najbolji teniser sveta je uzvratio pri rezultatu 3:4, pa je odluka morala da padne u taj-brejku u kome je Nišikori slavio sa 7:4.

U nastavku je usledilo ono što je bilo očekivano. Viđen je turbulentan drugi set gde je Đoković stigao do brejka, pa ga ispustio, ali koliko god da je Nišikori igrao sjajan tenis danas, klasa je presudila.

Slična situacija je bila i u trećem periodu igre, ali Đoković je sačuvao prisebnost i rešio i treći set u svoju korist, kao i prethodni sa 6:3.

Nišikori se nije predevao ni u četvrtom intervalu, i mada rezultat to ne govori, nije bilo nimalo lako Novaku. Uspeo je Đoković da napravi dva brejka u četvrtom setu u plasira se u osminu finala US Opena.

ĐOKOVIĆ - NIŠIKORI 3:1 ( 6:7; 6:3, 6:3, 6:2)

IV SET

6:3 Novak Đoković rešava meč u svoju korist!

5:2 Dva brejka za Novaka Đokovića, još jedan korak do naredne runde!

4:2 Đoković dominantno potvrđuje brejk!

3:2 Koristi Đoković treću brejk loptu! Imao je Novak 0:40, međutim Nišikori uspeva da spase dve brejk lopte sjajnim servisima, ali treću ne uspeva!

2:2 Siguran gem za Đokovića! Novo izjednačenje u četvrtom setu!

1:2 Uspeva Nišikori da povede u četvrtom setu, ovog puta nije dao šansu Đokoviću da pripreti!

1:1 Đoković samo jedan poen prepušta Nišikoriju, sjajan servis gem za prvog tenisera sveta!

0:1 Imao je Đoković brejk šansu odmah u prvom gemu, ali uspeva Nišikori da osvoji prvi gem u četvrtom setu!

ĐOKOVIĆ - NIŠIKORI 2:1 (6:7; 6:3; 6:3)

III SET

6:3 Đoković osvaja drugi set! Novak pokazuje mišiće i urlikom šalje poruku i publici i Nišikoriju! Nije bilo lako ni u ovom gemu, ali uspeva Đoković da preokrene u setovima.

5:3 Opet stvari idu u pravom smeru! Đoković pravi novi brejk! Prvu nije uspeo da iskoristi, ali drugu ne propušta!

Kei Nišikori

4:3 Brejk! Vratio se Nišikori! Atmosfera na stadionu je dostigla usijanje tokom ovog gema! Nišikori je pravo niotkuda stigao do brejk šanse, a onda je Đoković vanserijskim udarcem spasio, i raspalio publiku na tribinama! Međutim, Nišikori je sa dva sjajna poena uspeo da uzvrati brejk!

4:2 Uspeva Nišikori da osvoji gem na svoj servis, iako je Đoković ponovo pripretio!

4:1 Đoković dominantno potvrđuje brejk! Nišikori uspeva da osvoji samo jedan poen na Novakov servis!

3:1 Brejk za Đokovića! Znatno je podigao nivo igre najbolji teniser sveta, koristi drugu brejk loptu!

2:1 Još jedan dobar gem za Đokovića, pripretio je Nišikori stigao do 40:40, ali nije Novak dozvolio iznenađenje. Da li je vreme za novi brejk?

1:1 Preživeo je Nišikori i ovaj gem, imao je Đoković brejk loptu, ali uspeo je Japanac da se izvuče iz neugodne situacije sjajnim servisima!

1:0 Sjajan start za Đokovića, siguran servis gem na startu trećeg seta.

ĐOKOVIĆ - NIŠIKORI 1:1 ( 6:7, 6:3)

II SET

6:3 Đoković stiže do izjednačenja u setovima! Savršen ritern za novi brejk i prvi set!

5:3 Osmi as za Novaka Đokovića i gem sa nulom! Konačno vidimo na terenu onog pravog Novaka, greške je sveo na minimum i na pragu je osvajanja drugog seta.

4:3 Uspeva Nišikori da se izvuče i u ovom gemu, viđena su čak četiri izjednačenja, ali ništa od novog brejka Đokovića!

4:2 Đoković se ponovo suočio sa dve brejk lopte, ali opet uspeva da se izvuče!

3:2 Nastavlja Nišikori sa sjajnim servisima i smanjuje prednost, samo jedan poen je dozvolio Novaku!

3:1 Nišikori je imao čak 5 brejk prilika na Đokovićev servis, ali je najbolji teniser sveta uspeo sve da spase i potvrdi brejk iz prethodnog gema!

2:1 Brejk za Novaka Đokovića! Konačno se lakše diše, nekoliko sjajnih udaraca je odigrao Đoković, a Nišikori nije uspeo da odoli napadima!

1:1 Đoković dobija gem sa nulom!

0:1 Nastavlja Nišikori sa sigurnom igrom! Na krilima publike stiže do prvog gema u drugom setu!

ĐOKOVIĆ - NIŠIKORI 0:1 (6:7)

I SET

6:7 Set za Nišikorija! Rezultatom 7:4 dobija ovaj taj-brejk Japanac. Đoković je napravio ravno 20 neiznuđenih grešaka u ovom setu i to je glavni uzrok ovog rezultata.

6:6 Uzvraća Kei Nišikori servis gemom sa nulom! Idemo u taj brejk!

6:5 Sjajan servis gem za Novaka, dobija ovaj period igre sa nulom! Može li Đoković da reši set u narednom gemu?

5:5 Ne da se Nišikori, pripretio je Novak, ali ništa od novog brejka!

5:4 Furiozan gem za Đokovića! Samo jedan poen je prepustio Japancu!

4:4 Konačno Đoković uzvraća brejk! Odmah je pripretio Novak, Japanac nije imao šanse u ovom gemu!

3:4 Odservirao je Đoković jednu servis grešku u ovom gemu, ali uspeva da osvoji novi gem na svoj servis!

2:4 Ponovo je spasio Nišikori brejk loptu, i to as poenom! Dobro servira Japanac, i to je za sada ključ vođstva!

2:3 Konačno sjajan gem za Đokovića! Perfektno je servirao i osvojio gem sa nulom!

1:3 Nišikori bez većih problema potvrđuje brejk, samo jedan poen je Japanac prepustio najboljem teniseru sveta!

1:2 Brejk za Nišikorija! Pravo niotkud je Japanac stigao do 40:0, jednu brejk loptu je spasio Novak, ali Japanac stiže prvi do brejka!

1:1 Imao je Đoković dve brejk lopte na servis Japanca, ali uspeva Nišikori obe da spase, a potom osvoji još dva poena!

1:0 Đoković svojim servisom otvara meč, i rutinski osvaja prvi gem!

Na pomolu je oživljavanje starog rivalstva Srbina i Japanca, a jasno je ko je izraziti favorit u ovom meču.

Đoković i Nišikori će po 20. put ukrstiti rekete, a najbolji teniser sveta vodi sa 17:2.

Dvojica tenisera se nisu sastala na Turu od 2018. godine kada su igrali četvrtfinale u Madridu.

Međutim, nedavno smo ig gledali u četvrtfinalu Olimpijskih igara u kojem je Đoković slavio sa 2:0.