OTRESAO MAĐARA: Đoković je u polufinalu Vimbldona

07.07.2021

12:00 >> 14:55

Najbolji teniser sveta se plasirao u polufinale trećeg grend slema u sezoni.

Novak Đoković

Novak Đoković je u četvrtfinalu Vimbldona bio bolji od Martona Fučoviča rezultatom 3:0 (6:3, 6:4, 6:4).

Nole je fenomenalno ušao u meč, odmah je poveo 5:0, pa se malo opustio, ali je na kraju prvi set rešio u svoju korist sa 6:3. Drugi i treći set je Novak rešio u svoju korist uz po jedan brejk. U drugom ga je napravio u devetom gemu, dok je u trećem servis Mađaru oduzeo odmah na startu.

Meč na centralnom terenu Vimbldona je trajao dva sata i 19 minuta.

Novak će u polufinalu igrati protiv boljeg iz meča u kom se sastaju Denis Šapovalov i Karen Hačanov.

Tok meča između Đokovića i Fučoviča možete pogledati u nastavku.

ĐOKOVIĆ - FUČOVIČ 3:0 (6:3, 6:4, 6:4)

III SET

6:4 - Kraj! Novak Đoković je u polufinalu Vimbldona!

5:4 - Fučovič rutinski osvaja gem, ali u sledećem Novak servira za pobedu.

5:3 - Đoković osvaja gem sa jednim izgubljenim poenom, i to na 0:40, pa je sada na korak od trijumfa.

4:3 - Pretio je Novak, uzeo je tri poena na servis protivnika, ali je na kraju gem osvojio mađarski teniser.

4:2 - Težak gem za Đokovića. Poveo je njegov protivnik 0:30, potom je imao i jednu brejk loptu, ali ju je spasao, pa je u nastavku ipak došao do gema.

3:2 - Drugi gem za Fučoviča u ovom setu. Mađar i dalje pokušava da se vrati u meč, ali se za sve pita isključivo Novak.

3:1 - Nole uzima gem na svoj servis bez izgubljenog poena.

2:1 - Još jedan dug gem, ovog puta pripada Fučoviču, spasao je brejk loptui, a oonda je as servisom stigao do prvog gema u drugom setu.

2:0 - Ubedljivo najduži gem na meču. Fučovič je imao tri vezane brejk lopte, a kasnije još jednu, ali je Novak sve spasao i posle velike borbe potvrdio brejk.

1:0 - Novak odmah na startu stiže do brejka, Fučovič je potpuno slomljen.

II SET

6:4 - Đoković koristi prvu priliku i osvaja i drugi set, sada se nalazi na korak od plasmana u polufinale Vimbldona.

5:4 - Možda i ključni trenutak meča. Novak konačno pravi brejk u drugom setu i stiže na korak od osvajanja drugog seta.

4:4 - Još jedan lagan gem za Đokovića, sada on osvaja svoj servis bez ijednog izgubljenog poena.

3:4 - Fučovič još jednom osvaja gem. Đoković u drugom setu nema rešenje na servisima Mađara.

3:3 - Konačno jedan lakši gem za Novaka u kojem nije bilo previše problema.

2:3 - Fučovič igra sve bolje, sada po prvi put osvaja gem bez izgubljenog poena.

2:2 - Mađar igra sjajno, diše za vratom Novaku, ali Đoković uspeva da osvoji još jedan svoj servis gem, uz male poteškoće.

Martin Fučovič

1:2 - Fučovič je uspeo da osvoji još jedan gem. Pretio je Nole, ali bezuspešno. Mađar u ovim trenucima igra veoma dobro.

1:1 - Fučovič opasno preti, Novak se muči u svakom poenu. Imao je Mađar 15:30, srećom Đoković je pronašao snage da osvojio preostala tri poena i izjednači.

0:1 - Prosto neverovatno. Novak je propustio čak četiri brejk lopte, Fučovič po prvi put vodi na ovom meču.

I SET

6:3 - Bilo je krajnje vreme, Novak konačno osvaja set nakon što je u prethodna tri gema propustio čak pet set lopti.

5:3 - Najduži gem na meču pripada Fučoviču. Đoković u velikom problemu, moraće da podigne nivo igre.

5:2 - Neverovatno, Đoković nije ponovo iskoristio dve set lopte, ovog puta na svoj servis. Četiri vezana poena osvaja Fučovič i osvaja drugi gem u nizu.

5:1 - Brzo je Nole stigao do dve set lopte, ali se onda Fučovič razigrao, osvojio četiri poena u nizu i stigao do prvog gema na meču.

5:0 - Surova dominacija najboljeg tenisera sveta. Fučovič trenutno služi samo kao sparing partner. Prvi gem sa nulom za Đokovića.

4:0 - Nastavlja se Novakova dominacija. Stigao je do dve brejk lopte, prvu nije iskoristio, a onda mu je Fučovič ogromnom greškom poklonio četvri gem.

3:0 - Opet se Nole malo mučio u svom servis gemu. Ponovo je Fučovič poveo sa 15:30, ali najbolji teniser sveta vezuje tri poena i stiže do ubedljive prednosti u prvom setu.

2:0 - Novak ekspresno pravi brejk. Nije dao Fučoviču ni najmanju šansu u ovom gemu, Mađar je osvojio samo jedan poen prilikom svog servisa.

1:0 - Đoković osvaja prvi gem, iako je Fučovič vodio sa 0:15 i 15:30. Nole se malo mučio, ali stiže do početnog vođstva.

Krenuo je treći međusobni duel Đokovića i Fučoviča. Novak je prvi na servisu.