03.07.2021

17:12

Rodžer Federer se plasirao u osminu finala Vimbldona.

Rodžer Federer

Federer je u trećem kolu savladao domaćeg tenisera Kamerona Norija sa 3:1 (6:4, 6:4, 5:7, 6:4).

Rodžer nikada nije izgubio u ovoj rundi takmičenja na Vimbldonu, a tako je bilo i ovog puta.

Federer je nabasao na najtežeg rivala u dosadašnjem delu takmičenja, a Švajcarac je tokom većeg dela meča bio dominantan, samo ga je blagi pad krajem trećeg seta i koštao gubljenja tog seta.

U prva dva seta Rodžer je napravio po brejk, što mu je bilo dovljno da slomi otpor Britanca i povede 2:0.

Najveće drame bilo je u trećem setu. Teniseri su rutinski uzimali gemove na svoj servis sve do rezultata 5:5. Nori je tada spasao dve brejk šanse i poveo sa 6:5. Federer je u narednom gemu bio veoma loš, dozvolio je tri vezane set lopte rivalu, i sačekao grešku Rodžera da smanji na 2:1.

Švajcarac je bio pomalo uzdrman i početkom četvrtog seta, međutim, uspeo je da sačuva servis, a onda u petom gemu i da napravi brejk.

Kameron Nori

Radost za njega nije dugo trajala, pošto je Nori u naredom gemu iskoristio prvu šansu za ribrejk, koja mu se ukazala.

Ipak, Federer je u završnici četvrtog seta smogao snage da napravi još jedan brejk, i ode u osminu finala.

Ukoliko Federer nastavi sa ovakvim partijama, mogao bi da dođe do finala i meča sa Novakom Đokovićem.