NESLAVAN KRAJ: Dvostruki šampion Vimbldona PONIŽEN!

02.07.2021

20:59

Denis Šapovalov plasirao se u osminu finala Vimbldona, pobedom nad Endijem Marijem 6:4, 6:2, 6:2.

Denis Šapovalov

Kanađanin je lako u tri seta savladao dvostrukog šampiona u meču koji je trajao dva sata i 39 minuta.

Šapovalov je imao dva brejka i 5:1 u prvom setu, ali je dopustio Mariju da se vrati na 5:4 i Endi je imao tri brejk lopte da se potpuno rezultatski vrati.

Nekoliko promašaja i grešaka i nije uspeo. Šapovalov je preokrenuo gem i osvojio prvi set.

U nastavku je razbio Britanca, dopustivši mu samo po dva gema u dva naredna seta.

Naredni protivnik mu je Roberto Bautista Agut. Mari već dugo vremena muči muku sa povredama i pokušao je da oživi karijeru na mestu "gde je sve počelo", ali nije imao snage za dalje od 3. kola.