NOLE ČUVAJ SE, NADAL JE ZVER: Španac izgubio jedan set, pa DEMOLIRAO Argentinca za polufinale RG!

sreda, 9. 6. 2021.| 18:16

0

Španski teniser i branilac titule u Parizu Rafael Nadal se plasirao u polufinale Rolan Garosa pošto je u četiri seta savladao Dijega Švarcmana sa 6:3, 4:6, 6:4, 6:0.

Tanjug/AP
Rafael Nadal

Gledali smo sjajan tenis u prvom setu, Argentinac je pokazao zube i da nije nemoguće parirati Nadalu na šljaci.

Jeste rekorder Rolan Garosa prvi stigao do brejk, i to u 6. gemu, ali Švarcman je ekspresno uzvratio i to posle tri neiznuđene greške "kralja šljake". Međutim, nije Nadalovog rivala služio servis, prepušta ga još jednom, a potom Rafa stiže do vođstva u setovima posle 41 minuta igre.

U drugom setu se odnos snaga drastrično promenio u korist Argentinca koji je brejknuo Španca na samom startu, a ubrzo i stigao do 3:0. Međutim, vraća Nadal brejk u 5. gemu, ali Švarcman uspeva još jednom da uzdrma trećeg tenisera sveta i da osvoji drugi set.

Tanjug/AP

Veliku borbu u svakom gemu gledali smo u trećem setu i prelomio ga je Nadal pri rezultatu 4:4. Napao je servis Švarcmana i napravio brejk za 5:4.

Odservirao je za novi gem i prednost od 2:1 u setovima.

Seriju od 5 osvojenih gemova nastavlja u četvrtom setu, gde odmah pravi brejk i dolazi do 2:0. Serija se nastavila i na sedam osvojenih gemova, pa Nadal dolazi do duplog brejka i 4:0.

Na kraju, serija nije ni prestala i Švarcman se nije ni upisao na semafor u četvrtom setu.

U polufinalu igraće sa boljim iz meča Novak Đoković – Mateo Beretini.

MRZI GA ZATO ŠTO JE SRBIN: Bestidni Amerikanac ZAGRMEO - Đoković igra ANTI-TENIS, uvek NAVIJAM za Federera i Nadala!