SAD GA ČEKA PAKAO: Nadal RAZBIO Britanca, sledi OGROMAN izazov u osmini finala!

05.06.2021

16:20

Španski teniser Rafael Nadal plasirao se u osminu finala Rolan Garosa.

Rafael Nadal

Nadal je u trećoj rundi savladao Britanca Kamerona Norija sa 3:0 (6:3, 6:3, 6:3).

Meč je trajao 128 minuta, a ovo je bio treći međusobni duel dvojice tenisera i treća maksimalna pobeda Španca.

Nadalu je u prvom setu bio dovoljan brejk u šestom gemu kako bi stigao do vođstva od 1:0.

Prava drama viđena je u drugom setu. Nadal se mnogo mučio prilikom svog servisa, što je Nori iskoristio da povede prvo sa 2:0, a potom i sa 3:1. Ipak, Rafa vezuje pet gemova i stiže do preokreta i osvajanja drugog seta.

Kameron Nori

U trećem je bio preslikan prvi set, Nadal je napravio jedan brejk i lako priveo meč kraju za ubedljivih 3:0.

U osmini finala Rafa će igrati protiv izuzetno neugodnog Janika Sinera i biće to prvi pravi izazov za Španca na ovogodišnjem Rolan Garosu.