ĐERE ZAKAZAO SRPSKI DERBI: Laslo posle MARATONA u drugom kolu Rolan Garosa

30.05.2021

20:10

Srpski teniser Laslo Đere plasirao se u drugo kolo Rolan Garosa.

Laslo Đere

Đere je na startu Gren slema u Parizu bio bolji od domaćeg igrača, Korentina Mutea.

Srpski as je slavio rezultatom 3:1 (6:3, 6:7, 7:6, 7:5), posle četiri sata i 26 minuta igre.

Laslo je prvi set rešio u svoju korist sa dva brejka, dok je u tom periodu igre rivalu dopustio da mu jednom oduzme servis.

U drugom setu su obojica u dva navrata osvojili servis protivnika, pa je pobednik tog dela igre rešen u taj-brejku. U njemu je Francuz iskoristio petu set loptu, slavivši sa 12:10, dok je Đere propustio dve prilike da osvoji set.

Laslo Đere

Treći set je takođe rešen u taj-brejku, ali ovog puta je slavio srpski teniser i to mnogo ubedljivije, rezultatom 7:2. Prethodno su obojica napravila po jedan brejk.

Na kraju, Đere je do trijumfa došao pobedom od 7:5 u četvrtom setu, u kom su viđena dva brejka pre odlučujućeg koji je Srbin napravio u 11. gemu.

Đere će u drugom kolu igrati protiv Miomira Kecmanovića koji je savladao Danijela Evansa.