NADAL UMALO DO BLAMAŽE: Jedva se izvukao sa ivice ponora!

Autor: Republika

21.04.2021

17:47

Španski teniser Rafael Nadal je savladao 111. tenisera sveta Ilju Ivašku na turniru u Barselon sa 2:1 u setovima.

Rafael Nadal

Nadal je morao da preokrene rezultat, izgubivši prvi set sa 3:6. U nastavku je bilo 6:2, 6:4. Meč drugog kola Barselone trajao je 2 sata i 21 minut.

Ivaška je odlično otvorio meč i šokirao Nadala. Napravio je brejk u prvom gemu, a zatim i u devetom kada je Nadal servirao za ostanak u meču i poveo.

Nadal je odgovorio odličnim drugim setom i lako došao do izjednačenja, dok je u odlučujućem protivnika slomio u sedmom gemu, kada je napravio brejk za 4:3.

Propustio je meč loptu na 5:3, ali je rešio meč na svoj servis.

Naredni protivnik mu je Japanac Kei Nišikori.