PONIZIO GA: Nadal na SUROV način započeo Masters u Monte Karlu!

14.04.2021

14:10

Španski teniser Rafael Nadal plasirao se u treće kolo Mastersa u Monte Karlu.

Rafael Nadal

Nadal je u drugoj rundi pregazio nemoćnog Federika Delbonisa sa 2:0 ( 6:1, 6:2). Meč je trajao svega 75 minuta.

Nadal je od početka meča "gazio" rivala i lako i brzo je stigao do 5:0. Delbonis je potom uspeo da osvoji barem taj jedan gem u setu, pa je Rafa ovaj deo igra rešio u svoju korist sa 6:1.

Španac je dominirao i na startu drugog seta, napravio je dva brejka i poveo sa 3:0. Tek tada se malo razbudio Delbonis, koji je krenuo da udara po loptici svom snagom i to mu je veoma dobro polazilo za rukom.

Iskoristio je treću brejk šansu i smanjio je na 3:2. Nadal pri rezultatu 4:2 pravi novi brejk i narednim servis gemom, uz spašenu brejk loptu, završava meč.

Nadal je tako na surov način stigao do trećeg kola i pokazao da će biti strah i trepet za sve tenisere. Naredni protivnik mu je Bugarin Grigor Dimitrov.