BORBENI LASLO ĐERE U ČETVRTFINALU: Preko tri sata na terenu protiv lokalnog ljubimca

Autor: Republika

09.04.2021

16:59

Laslo Đere je prošao u četvrtfinale ATP turnira u Kaljariju posle trijumga nad Lorencom Muzetijem 2:1 u setovima.

Laslo Đere

Srpski teniser je posle vrlo teške borbe (6:4, 4:6, 6:2) i 183 minuta na terenu uspeo da slavi.

Delovalo je da će Đere lakše doći do prolaza u polufinale kada je poveo sa 1:0 posle jednog brejka u prvom setu. Iskoristio je, doduše tek četvrtu set-loptu. Međutim, u drugom delu je u nekim momentima bio prilično dekoncentrisan, čak triput je gubio servis, pa je Italijan uspeo da izjednači.

Međutim, u trćem setu nije bilo nedoumica – posle dva brejka poveo je sa 5:2 i servirao za pobedu, ali tada je usledio maratonski gem. Đere je do pobede došao iskoristivši tek četvrtu meč-loptu, a u međuvremenu je Muzeti imao pet brejk-lopti.

Đere je prethodne godine osvojio ovaj turnir serije ATP 250 na Sardiniji, a još dva trijumfa ga dele od odbrane titule.

Protivnik teniseru iz Sente biće bolji iz duela koji kasnije u petak igraju Nikoloz Basilašvili i Jan-Lenart Štruf.

Da podsetmo, Basilašvili je pričinio veliko iznenađenje, savladavši Rodžera Federera u četvrtfinalu Dubaija 11. marta.