TOTALNO NEOČEKIVAN RASPLET: Poljak protiv ĐOKOVIĆEVOG NASLEDNIKA za prvi Masters u karijeri!

03.04.2021

07:42

Poljski teniser Hubert Hurkač će igrati finale Mastersa u Majamiju jer je u dva seta savladao Rusa Andreja Rubljova, po setovima 6:3 6:4.

Hubert Hurkač

U prvom setu je Hurkač bio veoma ubedljiv, dvaput je oduzeo servis favorizovanom Rubljovu.

Ipak, Rus je vratio jedan brejk, stigao je do 5:3, ali je zatim Poljak bio mnogo sigurniji u devetom gemu u kom je servirao za set.

Drugi set Hurkač odmah počinje brejkom, a do kraja je bio veoma siguran i nije dao protivniku nijednu šansu da mu oduzme servis izuzev u poslednjem gemu. Kada je Hubert servirao za pobedu, Rubljov je imao tri brejk prilike.

Ipak, Rus nije ostao u meču, Hurkač je iskoristio drugu meč loptu i zakazao duel sa Janikom Sinerom u finalu.

Janik Siner

Biće to dvoboj igrača koji još uvek nemaju Masters titulu.

Inače, Siner uradio nešto što niko nije punih 14 godina, još od Novaka Đokovića! Postao je prvi tinejdžer koji je stigao do finala Majamija serije još od Srbinovog učešća u finalu ovog mastersa davne 2007. godine!