NAJBOLJI KAD JE NAJTEŽE: Đoković posle PAKLENOG dvoboja SRUŠIO Raonića i zakazao duel sa Nemcem!

Đoković je slavio posle četiri odigrana seta sa 3:1 (7:6, 4:6, 6:1, 6:4).

Ovo je 12. četvrtfinale za Novaka u Melburnu.

Pred duel Srbina i Kanađanina bilo je dosta nepoznanica. Maltene do samog početka nije se znalo da li će Novak biti spreman za dvoboj sa Raonićem zbog povrede trbušnog mišića, koju je zaradio u meču sa Fricom. Ipak, Đoković je uspeo dovoljno da se oporavi i izađe na Rod Lejver arenu.

U prvom setu nije bilo brejka, mada je Novak dva puta bio veoma blizu tome.

Bilo je to u sedmom i devetom gemu, ali se Raonić oba puta izvukao, pa se pobednik seta odlučivao u taj-brejku.

Kao što je čest slučaj kad je 13. gem u pitanju, Novak nije imao nikakvih problema. Lako je stekao početnu prednost i kasnije ju je sačuvao i osvojio prvi set sa 7:4.

Raonić je podigao u igru u drugom setu, naročito posle ukazane medicinske pomoći, kada mu je bandažiran desni skočni zglob.

Imao je Kanađanin u trećem gemu šansu za brejk, nije je iskoristio, ali zato jeste u petom gemu i to mu je bilo dovoljno da nešto kasnije dobije set sa 6:4.

Morao je Novak na sprat više što se tiče igre i to je učinio.

Na 1:1 u četvrtom setu usledio je period dominacije Đokovića kada je uz dva brejka, u četvrtom i šestom gemu stigao do lakih 6:1.

Već tada je bilo jasno da stvari idu onako kako želi, ali Raonić se nije predavao.

Novakov sledeći rival... Aleksandar Zverev

Držao se sve do devetog gema kada je Đoković uspeo da napravi novi brejk i time povede da 5:4.

Potom je odservirao sigurno za kraj meča i novu veliku pobedu u Asutraliji.

U četvrtfinalu ga čeka meč protiv Aleksandera Zvereva koji je bio bolji od našeg Dušana Lajovića.

Tok meča mogli ste uživo da pratite na našem sajtu.

ĐOKOVIĆ - RAONIĆ 3:1 (7:6, 4:6, 6:1, 6:4)

IV SET

6:4 - POBEDA. KRAJ MEČA, NOVAK ĐOKOVIĆ JE U ČETVRTFINALU!

5:4 - Možda i ključni gem na meču. Đoković pravi brejk i stiže na gem od pobede.

4:4 - Đoković osvaja još gem, taj-brejk sve bliži.

3:4 - Ponovo se provukao Raonić. Kanađanin osvaja još jedan gem.

3:3 - Đoković uzvraća istom merom, nastavlja se rezultatska klackalica u četvrtom setu.

2:3 - Raonić ovog puta bez greške, lako osvaja gem i ponovo vodi u četvrtom setu.

2:2 - Poveo je Raonić sa 0:30. Đoković je uspeo da osvoji četiri poena u nizu i izjednači rezultat u drugom setu.

1:2 - Izvukao se nekako Raonić. Dve vezane brejk lopte nije iskoristio Đoković, pa Kanađanin ostaje u životu.

1:1 - Novak nastavlja dominaciju tokom svojih servis gemova, RAonić ponovo bez šanse.

0:1 - Raonić prekida Novakovu seriju od pet uzastopno osvojenih gemova.

III SET

6:1 - Nole ekspres osvaja treći set i ponovo stiže do vođstva u setovima.

5:1 - Još jedan brejk maestralnog Novaka, osvajanje drugog seta je tu.

4:1 - Problemi za Novaka u gemu, ali je uspeo da ostane pribran i izbavi se iz neprijatne situacije. Još malo i osvojio je drugi set.

3:1 - KONAČNO. Prvi brejk Novaka na meču, sad se lakše diše. Dugačak gem je bio pred nama, a Novak je uspeo da iskoristi drugu brejk šansu.

2:1 - Dobrim servisima Đoković osvaja još jedan gem. Lak posao za Novaka ovog puta.

1:1 - Tri asa u gemu za Raonića, Novak je mogao samo do jednog poena, pa je nerešeno na startu trećeg dela igre.

1:0 - Lak gem za Novaka na startu trećeg seta.

II SET

4:6 - Prvi poen u gemu je dobio Novak, ali je Raonić osvojio naredna četiri, pa je stigao do izjednačenja u setovima.

4:5 - Lak gem za Đokovića, Raonić u narednom gemu servira za osvajanje drugog seta.

3:5 - Novak je imao đus u ovom gemu, iako je Raonić odservirao čak četiri asa. Kanađanin je sad na četiri poena od izjednačenja u setovima.

3:4 - Prekida seriju Raonićevu Novak i ostaje u setu.

2:4 - Potvrdio je brejk Raonić, sad je baš blizu osvajanju drugog seta.

2:3 - Prvi brejk na meču napravio je Raonić. Novak je spasao jednu, ali nije mogao i drugu brejk šansu, pa Kanađanin krupnim koracima korača ka osvajanju drugog seta.

2:2 - Lagan gem za Miloša Raonića i novo izjednačenje.

2:1 - Ovog puta žestoko je pretio Raonić. Imao je brejk loptu, nekoliko đuseva, ali nije uspeo da odizme servirs Novaku. Kanađanin traži medicinski tajm-aut.

1:1 - Kao i krajem drugog seta, Raonić se ponovo izvukao i spasao brejk šansu Novaka Đokovića. Kanađanin se ne predaje.

1:0 - Sjajan početak drugog seta, Novak lako osvaja gem.

I SET

7:6 - Đoković u svom stilu dominira i osvaja taj-brejk sa 7:4. IDEMO NOLEEE

6:6 - Đoković isto uzvraća gemom sa nulom, taj-brejk odlučuje pobednika prvog seta.

5:6 - Raonić sa nulom osvaja gem, pa Novak u narednom servira za opstanak u setu.

5:5 - Razigran je Novak, pa opet bez problema osvaja gem na svoj servis. Sve smo bliži taj-brejku.

4:5 - Novak je ponovo propustio veliku šansu, imao je još jednu brejk loptu, ali uzalud. Raonić se opet izvukao dobrim servisima i stigao na gem od osvajanja prvog seta.

4:4 - Još jedan gem za Đokovića. Pretio je Raonić, ali dalje od 30:30 nije mogao, pa Novak ponovo poravnava rezultat.

3:4 - Najveća borba vodila se u ovom, sedmom gemu. Đoković je stigao do prve brejk lopte na meču, Raonić nije ubacio prvi servis, ali je uspeo da se spasi i kasnije osvoji gem.

3:3 - Novak uzvraća istom merom i ponovo stiže vođstvo Kanađanina.

2:3 - Raonić nastavlja sa veoma dobrim servisima, Đoković za sada bez ikakve šanse za brejk.

2:2 - Siguran i lak gem za Novaka, odigrao je savršeno i izjednačio rezultat u setu. Ono što može da raduje jeste stanje Đokovićeve povrede, za sad Srbin igra bez poteškoća.

1:2 - Pretio je Đoković u trećem gemu. Bilo je 30:30, a onda je usledio ključni poen koji je osvojio Kanađanin, pa je nešto kasnije stigao i do noog vođstva.

1:1 - Poveo je Miloš sa 0:30. Ali je Đoković odigrao četiri dobra poena i osvojio gem.

0:1 - Raonić osvaja prvi gem u meču. Nije bilo toliko lako, ali je bez većih problema Kanađanin sjajnim servisima izbegao neku veću dramu na startu.

Krenuo je duel Novaka Đokovića i Miloša Raonića, prvi će servirati Kanađanin crnogorskog porekla.

Uvod

11:15 - Halep je posle preokreta bila bolja od Poljakinje, pa će Novakov meč početi veoma brzo.

10:45 - Novakov meč počinje po završetku duela Ige Švjontek i Simone Halep, tamo je treći set u toku.