PRŠTALO NA STARTU ZAVRŠNOG TURNIRA: Tim slomio Cicipasa posle LAVOVSKE BORBE!

15.11.2020

16:58

Spektakl na startu! Dominik Tim, treći teniser sveta, pobedio je Stefanosa Cicipasa na startu Završnog turnira u Londonu.

Dominik Tim

Austrijski teniser slavio je posle tri seta 7:6 (5), 4:6, 6:3.

Viđena je velika borba u reprizi prošlogodišnjeg finala koja je ovoga puta pripala popularnom Domiju.

Tokom prvog seta nismo videli nijedan brejk. Tim je pretio, imao nekoliko šansi da oduzem servis protivniku, ali nije uspeo u toj nameri.

Cicipas je u par navrata uspeo servisom da se izvuče i prvi period igre rešen je u takozvanom 13. gemu – taj-brejku.

Tamo je grčki teniser prvi došao do mini brejka, ali nije uspeo da ga održi. Tim se u ključnom trenutku vratio u set i kasnije rezultatom 7:5 došao do 1-0.

Stefanos Cicipas

Na startu drugog seta treći igrač sveta doživeo neočekivani pad. Na kratko mu je popustila koncentracija, Cicipas je to iskoristio i došao do brejka (3:1).

Grk je, za razliku od mini brejka, održao prednost do kraja seta.

Velika borba nastavljena je u trećem setu, a prvi do brejka došao je Austrijanac. Tim je prvi put u meču oduzeo servis protivniku i posle 10-tak minuta na semaforu je bilo velikih 3:0, što treći teniser sveta nije ispustio do kraja seta 6:3.