SRBIJA U ŠOKU: Nova katastrofa našeg tenisa!

03.11.2020

17:07

Srpski teniser Dušan Lajović nije uspeo da se plasira u drugo kolo Mastersa u Parizu, pa se tako pridružio Đereu i Krajinoviću koji su već završili učešće na turniru.

Novak Đoković, Dušan Lajović i Filip Krajinović

Njega je na startu turnira savladao domaći teniser Adrijan Manarino sa 2:0 (7:6, 6:3) posle 89 minuta igre.

Bio je ovo poprilično izjednačen duel, ali je Manarino bio više taj koji preti na servisu rivala.

U prvom setu je propustio jednu brejk priliku, ali mu je u taj-brejk jedan mini-brejk bio dovoljan da povede.

Već na startu II seta francuski teniser je imao još dve šanse da prelomi meč, ali tada nije uspeo.

To mu je pošlo za rukom u petom gemu, a brejk je uspeo da napravi i u, ispostaviće se, poslednjem gemu na meču za konačnih 2-0.

U narednoj rundi će igrati protiv Jošihita Nišioke, koji je nešto ranije savladao Pabla Anduhara sa 2-1.