ŠOK U PARIZU: Srbija ovo nije očekivala!

27.09.2020

19:00

Srpska teniserka Nina Stojanović eliminisana je u prvom kolu Rolan Garosa.

Ilustracija

Ona je na startu pariskog Grend slema poražena od Čehinje Barbore Krejičkove sa 2:0 (6:3, 7:5). Meč je trajao 94 minuta.

Ovo je bio njihov drugi međusobni duel i drugi poraz Srpkinje.

Nina je očajno ušla u meč, Čehinja je brzo i lako povela sa 4:0. Uspela je Stojanovićeva malo da se konsoliduje, osvojila je tri gema u nizu i smanjila na 4:3. Ipak, Krejičkova ništa nije prepustila slučaju, pa je osvojila naredna dva gema i povela sa 1:0.

I drugi set je Srpkinja katastrofalno započela. Ponovo je Krejičkova lako stekla prednost, ovoga puta od 3:0. Nina se nije predavala, vratila je brejk i izjednačila na 3:3. Pri rezultatu 4:4, pravi još jedan brejk i stiže na gem od osvajanja seta.

Ipak, to je bilo sve od naše igračice. Krejičkova je odmah napravila ribrejk, a zatim je osvojila i naredna dva gema za 7:5 i plasman u drugo kolo.

Nina Stojanović je bolje rangirana teniserka od rivalke, pa se ovakav rezultat nikako nije očekivao.

Čehinju sada čeka duel sa sunarodnicom Barborom Stricovom.