OČAJNE VESTI ZA SRPSKI TENIS: Nije moglo gore!

petak, 25. 9. 2020.| 17:20

0

Srpske teniserke Ivana Jorović i Natalija Kostić neće igrati u glavnom žrebu ženskog turnira na Rolan Garosu.

Tanjug/AP
Ilustracija

Obe srpske igračice zaustavljene su u poslednjem kolu kvalifikacija za Gren slem u Parizu.

Bolja od Jorovićeve bila je 17-godišnja Dankinja Klara Tauson 7:6 (7:5), 6:4. Ivana je u prvom setu propustila ogromnu šansu. Pri rezultatu 6:5 servirala je za set. Imala je čak šest lopti o nijednu nije iskoristila. Klara je uspela da izbori taj-brejk i onda da realizuje prvu set loptu za vođstvo. U drugom setu je sve bilo mirnije.

Dankinja je stigla do brejka u prvom gemu i rutinski sačuvala prednost za trijumf.

Natalija Kostić je morala da pruži ruku Kamili Rahimovoj, koja je slavila 7:5, 6:3. Srpkinja je u prvom setu vodila 5:3, imala servis za set, ali je onda Ruskinja vezala četiri gema za 1:0. Natalija je na startu drugog dela izgubila servis, pa onda još jedan i u sedmom gemu. Uspela je da vrati jedan brejk, smanji na 5:3, ali više nije mogla.

Doživela je novi brejk za oproštaj od Pariza.

BAGRO LICEMERNA: Sramni Englezi ponovo UDARILI na Novaka!
0
NOVAKA ĆE OVO VEOMA ZANIMATI: Nadal prelomio i doneo odluku koja će PROMENITI sve!