BRAVO MAJSTORE: Milojević posle preokreta na korak od glavnog žreba Rolan Garosa!

23.09.2020

19:13

Srpski teniser Nikola Milojević plasirao se u finale kvalifikacija za Rolan Garos.

RepublikaFoto: TSS - Srđan Stevanović
Nikola Milojević

On je posle preokreta savladao  Janika Madena sa 2:0 (4:6, 6:0, 6:2). Meč je trajao dva sata i 7 minuta.

Milojević je u prvom setu propustio dve prilike za brejk u četvrtom gemu, da bi u sedmom ispustio svoj servis. Spasao je set loptu u devetom, ali je dobrim servisima Maden došao do prednosti posle osvojenog desetog gema.

Nikola u drugom setu čisti protivnika sa terena i sa tri brejka osvaja set bez izgubljenog gema za pola sata.

U odlučujućem setu pravi brejk na startu i brzo dolazi do 3:0. Spasao je tri brejk lopte u četvrtom gemu i kasnije dobrim servisima rešio meč, kao i brejkom u osmom gemu.

Protiv 123. tenisera sveta iz Argentine Leonarda Majera igraće za plasman u glavni žreb Otvorenog prvenstva Francuske.