ĐOKOVIĆ KAO FENIKS: Novak loše krenuo, pa pregazio žilavog Edmunda!

02.09.2020

18:00 >> 21:36

Najbolji teniser sveta Novak Đoković plasirao se u 3. kolo US Opena.

Novak Đoković

On je u 2. rundi Grend slema u Njujorku savladao Kajla Edmunda sa 3:1 (6:7, 6:3, 6:4, 6:2) posle 197 minuta igre.

Prvi set je obeležila velika napetost i drama, a gemovi su trajali „čitavu večnost“. Ko god servira, on osvaja gem i tako je bilo sve do taj-brejka.

U taj-brejku prvog seta smo videli dva mini brejka, veliku borbu i trijumf Kajla Edmunda, a verovali ili ne, čitav prvi set je trajao duže od sat vremena. Jedan sat i osam minuta.

Ono što je takođe bilo interesantno je da je Novak imao tri gema u nizu na svom servisu u kojima nije izgubio niti jedan jedini poen, a tu seriju mu je Edmund prekinuo tek u taj-brejku.

Đoković je poklekao u 11. poenu taj-brejka, gde je ispustio svoj servis, a onda je Edmund odservirao za vođstvo.

Novak je u drugom setu igrao kao u najboljim danima.

Bio je siguran na svom servisu, napravio je brejk u četvrtom gemu kojim je došao do 3:1.

Servis je u drugom setu bio najjače oružje Novaka Đokovića, pa je uspeo novim asom da potvrdi sjajnu igru i brejk u ovom setu i da povede sa 4:1, da bi posle jako dobre igre obojice tenisera Novak Đoković, naravno, asom sa 6:3 osvojio drugi set.

U trećem setu je Novak uspeo da kreira veliku prednost i da sve to prokocka.

Počelo je tvrdo, oba tenisera su osvojila prvi gem na svom servisu, pa Đoković osvaja još jedan i onda pravi brejk, pa je za tren oka posle duplog brejka na semaforu stajalo 4:1 u korist najboljeg svetskog tenisera.

E, tada se Đoković opustio, Edmund je uspeo da se u potpunosti vrati u ovaj meč i posle dva brejka bilo je 5:4 za srpskog tenisera, a onda je Novak 12. asom stekao prednost od 40:0 u desetom gemu trećeg seta, pa je bez izgubljenog poena stigao do prednosti od 2-1.

Na startu četvrtog seta Đoković odmah pravi brejk.

Propustio je dve brejk lopte, neutralisao dve gem lopte Edmunda, izborio novu brejk šansu i iskoristio je.

U petom gemu Đoković pravi novi brejk, dolazi do 4:1 i rešava meč. Do kraja je rutinski odservirao za pobedu.

Naredni protivnik biće mu nemački teniser Jan Lenard Štruf, kojeg je nedavno savladao na Sinsinati Mastersu.

Tok meča mogli ste uživo da pratite na našem sajtu.

NOVAK ĐOKOVIĆ - KAJL EDMUND 3:1 (6:7, 6:3, 6:4, 6:2)

IV SET

6:2 - NOVAK SA NULOM OSVAJA GEM I STIŽE DO POBEDE OD 3:1 ZA PLASMAN U 3. KOLO US OPENA.

5:2 - Edmund lako osvaja svoj servis gem i ostaje, bar na kratko, u meču.

5:1 - Dopustio je najbolji teniser sveta samo jedan poen Edmundu i stiže na gem od pobede.

4:1 - Đoković pravi i drugi brejk u setu, Edmund se totalno raspao. Novak se sad nalazi na dva gema od 3. kola.

3:1 - Đoković rutinski osvaja novi gem i približava se plasmanu u 3. kolo US OPENA.

2:1 - Edmund dolazi do prvog gema u trećem setu, ali tek posle dva "đusa".

2:0 - Odličan gem Novaka u kom je rivalu dopustio samo jedan poen.

1:0 - Fantastično! Odmah Đoković oduzima servis protivniku. Iskoristio je treću brejk loptu u veoma dugom gemu.

III SET

6:4 - ĐOKOVIĆ KONAČNO OSVAJA SERVIS GEM I DOLAZI DO PREDNOSTI OD 2:1 U SETOVIMA!

5:4 - Edmund prekida seriju brejkova i osvaja servis gem, uz dva izgubljena poena pri rezultatu 40:0.

5:3 - Neverovatno, četvrti brejk zaredom, ovog puta ga je napravio britanski igrač.

5:2 - Novak ponovo pravi brejk! Edmund je vodio sa 30:15, a onda je Nole osvojio tri vezana poena.

4:2 - Vraća jedan brejk Edmund. Britanac je imao tri vezane brejk lopte, a iskoristio je treću, nakon što je Novak prve dve spasao odličnim servisima.

4:1 - Fantastično! Novi brejk Đokovića i to bez izgubljenog poena. U velikom naletu je Srbin.

3:1 - Nole potvrđuje brejk i to osvajanjem servis gema "sa nulom".

2:1 - Novak pravi brejk. Vodio je Edmund sa 40:15 i činilo se da će lako osvojiti gem. Ali, se Đoković onda pretvorio u zid, sve je vraćao Britancu. Propustio je prvu, ali iskoristio drugu brejk šansu. Sad se lakše diše.

1:1 - Rutinski Novak osvaja svoj prvi servis gem u trećem setu.

0:1 - Vodio je Đoković sa 0:30, ali sjajnim servisima Edmund osvaja četiri poena zaredom i osvaja uvodni gem.

II SET

6:3 - RUTINSKI NOVAK STIŽE DO IZJEDNAČENJA. Bravo!

5:3 - Ostao je u setu Edmund, ali u narednom gemu Novak servira za izjednačenje.

5:2 - Ne daje Nole ni najmanju šansu Edmundu, osvaja još jedan gem i stiže na korak od drugog seta.

4:2 - Edmund prekida Novakovu seriju i smanjuje na 4:2. Lak gem za Britanca.

4:1 - Neverovatno, Novak ponovo nije dozvolio Edmundu ni poen.

3:1 - Konačno je Novak slomio otpor Edmunda i napravio prvi brejk na meču. Stigao je do dve brejk lopte, a onda je Britanac napravio duplu grešku, 3:1 za Srbina.

2:1 - Novak osvaja još jedan rutinski gem na svoj servis.

1:1 - Edmund nastavlja sa sjajnom igrom. Još jedan lagan gem za Britanca.

1:0 - Novak po prvi put vodi na meču. Rutinski je osvojio uvodni gem.

I SET

6:7 - Edmund osvaja prvi set. Velika borba vođena je u taj-brejku. Ključan poen Britanac je osvojio kod rezultat 5:5 na Novakov servis. Usledio je sjajan servis Edmunda za vođstvo u setovima.

6:6 - Ponovo nijedan poen nije izgubio Novak prilikom svog servisa, pa će taj-brejk odlučiti pobednika prvog seta.

5:6 - Poveo je Novak sa 0:30, ali je onda Edmund ubacio nekoliko dobrih servisa, odradio par vrhunskih forhenda i izvukao se iz teške situacije. Britanac ponovo vodi, a Đoković ponovo servira za opstanak u setu.

5:5 - Drugi put i nizu Novak bez izgubljenog poena stiže do gema.

4:5 - Ništa se ne menja u Njujorku. Još jedan lagan gem za Edmunda. Novak servira za opstanak u setu.

4:4 - Po prvi put u meču Novak osvaja gem bez izgubljenog poena.

3:4 - Još jedan lagan gem za Edmunda. Britanac ponovo u prednosti.

3:3 - Novak uzvraća istom merom, nastavlja se velika borba u prvom setu. Ostaje da vidimo ko će prvi da popusti!

2:3 - Ovog puta Edmund rutinski osvaja gem na svoj servis i ponovo prelazi u vođstvo.

2:2 - Mučio se Novak ovog puta, Edmund je stigao do đusa, ali je Đoković na kraju uspeo da privede gem kraju i ostavi set u egalu.

1:2 - Dugačak gem i najizvesniji na meču. Đoković je ozbiljno pretio, propustio je nekoliko brejk šansi, pa se Edmund na kraju nekako izvukao i poveo sa 2:1.

1:1 - Novak bez problema uzvraća, i osvaja svoj prvi gem na meču. Za sada bez brejk šansi u Njujorku.

0:1 - Edmund osvaja prvi gem na meču. Đoković je osvojio uvodni poen, a onda je Britanac vezao četiri u nizu za početno vođstvo od 1:0.

UVOD

20:05 - Jedan srpski teniser već je prošao u 3. kolo US Opena, a to je Filip Krajinović koji je u 2. rundi savladao domaćeg tenisera Markosa Girona sa ubedljivih 3:0.