Srbin se poigravao sa Džumhurom u prvom setu, ali je Bosanac preokretom obezbedio plasman na "Adria tour"!

12.06.2020

12:23

Damir Džumhur posle preorketa savladao je našeg tenisera Nikolu Milojevića sa 0:6, 6:3, 6:2.

Damir Džumhur

Sjajno je naš as odigrao prvi set. Za samo pola sata Milojević je rešio prvi deo igre,  Džumhur nije imao čak ni šansu.

Srbin mu nije dozvolio da osvoji ni gem, a iskoristio je drugu set loptu za 6:0 i stekao vođstvo u meču.

Na pauzi između prvog i drugo seta Džumhur je tražio pomoć lekara, tačnije masažu. Srbin je u nastavku meča stao, a Džumhur ubacio u šestu brzinu.

Nikola Milojević

U drugom setu je teniser iz Sarajeva uzvratio udarac. Poveo je 3:1, a potom smo videli četiri vezana brejka, jedan više napravio je Džumhur, dobio set sa 6:3 i izjednačio rezultat na 1:1.

U trećem setu Džumhur je napravio prvi brejk i poveo 3:2, potom oduzeo našem igraču još jedan servis gem za 5:2 i posle sat i 50 minuta igre iskoristio drugu meč loptu.

Damir Džumhur se tako pridružio Novaku Đokoviću, Grigoru Dimitrovu, Dominiku Timu, Aleksandru Zverevu, Dušanu Lajoviću, Filipu Krajinoviću i Viktoru Troickom na "Adria touru".