Milojević se obrukao, preslišao ga 368. na svetu!

12.02.2020

08:49

Srpski teniser Nikola Milojević pretrpeo je poraz u drugom kolu čelendžera u indijskom Bengaluru od Francuza Benžamena Bonzija u dva seta rezultatom 6:4, 6:1.

Nikola Milojević

Milojević je postavljen za 12. nosioca, a u odnosu na Francuza bolje je plasiran čak 228 mesta. Međutim, 140. reket sveta bio je veoma bled i za svega 67 minuta položio oružje pred 368. na ATP listi.

U prvom setu se i vodila neka borba, mada je on rešen u trećem gemu, kada je Francuz iskoristio treću brejk loptu i zadržao tu prednost do kraja seta koji je dobio 6:4. U drugom znatno ubedljiviji - 6:1 za plasman u treće kolo. Koliko je bio inferioran Milojević najbolje svedoči podatak da nije niti imao brejk šansu.

Bonzi se u osmini finala sastaje sa sedmim nosiocem domaćim teniserom Prajnešom Gunesvaranom.