Neverovatan preokret Krajinovića!

25.07.2019

12:40

Filip Krajinović je uspeo da se plasira u četvrtfinale turnira u Hamburgu, savladavši Slovaka Martina Kližana sa 2:1 u setovima.

Filip Krajinović

Filip je izgubio prvi set, i bio na korak od eliminacije, ali onda je napravio fantastičan preokret protiv iscrpljenog protivnika.

Sve je dobro krenulo za srpskog tenisera, koji je napravio dva brejka u prvom setu i poveo 4:1, ali je uspeo da prokocka veliku prednost i na kraju izgubi set u taj-brejku 8:6.

Kližan u drugom setu stiže do vođstva od 5:3, i 30:0 na Krajinovićev servis, ali onda je usledilo pravo buđenje Srbina.

Čak 14 osvojenih poena u nizu doneli su mu veliki preokret, i osvajanje drugog seta rezultatom 7:5.

Umesto velike borbe u odlučujućem trećem setu, videli smo poptunu Filipovu dominaciju, ali treba istaći da se Kližan mučio sa povredom i da je jedva dočekao kraj meča na nogama.

Bilo je ubedljivihj 6:1 za Krajinovića, za prolaz među najboljih osam na turniru u Nemačkoj.