BITKA ZA FINALE SUPERLIGE: Novi Beograd i Crvena zvezda vode sa 1:0!

22.04.2023

22:20

Revanš susreti su na programu 29. aprila, a igra se na dve pobede.

Novi Beograd i Crvena zvezda su stekli početnu prednost u polufinalu plej-ofa Superlige.

Šampion je na svom bazenu, teže od očekivanog savladao Partizan sa 15:11 (3:4, 4:2, 5:3, 3:2), dok je Crvena zvezda, treći put uzastopno bila bolja od Radničkog - 12:10 (1:2, 4:2, 5:3, 2:3).

Na Novom Beogradu Partizan je pružio žestok otpor šampionu. Sredinom treće četvrtine imali su crno- beli egal rezultat 8:8. Bio je to znak da se Novi Beograd probudi i do kraja četvrtine zahvaljujući odličnom Granadosu, Drašoviću, Jakšiću i Martinoviću obezbedi prednost od tri pogotka.

Španac Alvaro Granados postigao je šest golova za Novi Beograd, dok su Luka Gladović i Petar Smiljević postigli po tri pogotka za Partizan.

Novi Beograd – Partizan 15:11 (3:4, 4:2, 5:3, 3:2)

Bazen „Vlaho Bata Orlić“. Sudije: Anđelić i Milović. Isključenja: Novi Beograd 11, Partizan 15. Peterci: Novi Beograd 2, Partizan 1.

NOVI BEOGRAD: Filipović, S. Rašović 1, Martinović 2, Granados 6, Vučinić, Pijetlović 1, Drašović 2, Jakšić 2, Perković, Vlahopulos 1, Skumpakis, V.Rašović, Fernadez, Ćetković. Trener Gocić.

PARTIZAN: Kostrov, Jakšić 1, Miloš 1, Mušikić, Gak, Gladović 3, Trtović, Jauković, Božović, Smiljević 3, Giga 2, Paparić 1, Milošević, Bodiroga. Trener Korolija.

Na Dorćolu je ravnopravna igra trajala do sredine treće četvrtine. Radnički je dobro počeo, zatim uspevao da uhvati korak sa domaćinom. Odlični Drašković je smanjio na 6:5 a posle toga se Zvezda razigrala. Najbolji u bazenu Subotić i Seman uz podršku Markovića su obezbedili 10:7 pred poslednji deo. Pokušao je Radnički, ali se igralo gol za gol. Domaćin je ima precizne Radovića i Milojevića koji su odgovorili na golove Kragujevčana.

Najefikasniji kod crveno-belih bio je Gavril Subotić sa četiri gola, dok je isto toliko za Kragujevčane postigao Viktor Drašković.

Crvena zvezda – Radnički 12:10 (1:2, 4:2, 5:3, 2:3)

Bazen „25.maj MGM“. Sudije: Raković i Prlić. Isključenja: Crvena zvezda 14, Radnički 9. Peterci: Crvena zvezda 2, Radnički 1.

CRVENA ZVEZDA: Mišović, Tankosić, Gajić, Marković 1, Subotić 4, Vasić 1, Banićević, Basara 1, Danković, Seman 3, Milojević 1, Radović 1, Ivanović, Gavrilović. Trener Filipović.

RADNIČKI: Dobožanov, Branković, Stanojević 1, Janković, Ćuk 3, Gavrilović, Ukropina 2, Antić, Pljevnčić, Dršković 4, Lukić 1, Vrlić, Todorovski, Kojić. Trener Stevanović.

Revanš susreti su na programu 29. aprila, a igra se na dve pobede.