GALSKI PETLOVI NEMILOSRDNI: Francuska preko Švedske do finala Svetskog prvenstva!

27.01.2023

22:38

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bili su Ludovik Fabregas sa šest, odnosno Dika Mem i Kentin Mae sa po pet golova.

Rukometaši Francuske pobedili su Švedsku sa 31:26 (16:12), pa će u finalu Svetskog prvenstva igrati protiv Danske.

Francuska je bolje otvorila utakmicu, Francuska je bila bolji rival u prvom poluvremenu pa je na odmor otišla sa viškom od četiri gola – 16:12. Prevagu na tasu Francuske u ovom periodu, doneli su Mae sa četiri, odnosno Mem i Remili sa po tri gola. Kod Švedske, koja je imala veliku podršku navijača, Johanson je postigao tri, a Karlsbogard i Klar po dva gola.

U nastavku meča,  Švedska je nastojala da stigne do egala, ali je Francuska znalački čuvala i sačuvala stečeni kapital iz prvog poluvremena.

Najefikasniji u sastavu Francuske, bili su Ludovik Fabregas sa šest, odnosno Dika Mem i Kentin Mae sa po pet golova. Kod Švedske, raspoloženi za igru u napadu, bili su Erik Johanson sa pet, odnosno Džonatan Karlsbogard i Daniel Paterson sa po četiri gola.