SRBIJA JE U FINALU SVETSKOG PRVENSTVA! Odbojkašice srušile Amerikanke posle velike borbe!

12.10.2022

20:19

Naša reprezentacija će u subotu imati priliku da odbrani tron.

Slavlje odbojkašica Srbije

Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije plasirala se u finale Svetskog prvenstva, pošto je u polufinalu savladala selekciju SAD sa 3:1 (25:21, 25:20, 17:25, 25:23).

Obe ekipe su ušle oprezno u meč, a Srbija je prva stigla do osetnije prednosti u prvom setu od 15:12. Naše odbojkašice su nastavile sa odličnom igrom, a prvi set su dobile sa 25:21. Srbija je u drugom setu povela 11:8. Amerikanke su serijom 6:3 izjednačile na 14:14, ali je naša selekcija ponovo povela 17:15. Srbija je uvećala prednost do kraja seta i zasluženo je dobila ovaj deo meča 25:20.

Srbija je povela na startu trećeg seta, ali su Amerikanke preokrenule i povele 17:10. Selekcija SAD je održavala visoko vođstvo i smanjila je na 2:1 u setovima.

Naša selekcija je bolje otvorila četvrti set i povela 7:4. Amerikanke su uspele da izjednače na 11:11, ekipe su se potom smenjivale u vođstvu. Srbija je u finišu četvrtog seta povela 24:21, ali su Amerikanke smanjile na 24:23. Međutim, Srbija je iskoristila treću meč loptu i zasluženo je stigla do pobede.

Najzaslužnija za pobedu Srbije bila je Tijana Bošković koja je upisala čak 33 poena, dok je dvocifrena bila i Bianka Buša sa 15.

Kod Amerikanki je bolja od ostalih bila Kelsi Robinson sa 18 poena, a 14 je upisala Andrea Druz.

Srbija će se za zlato boriti u subotu od 20 časova, a protivnik našim odbojkašicama biće pobednik drugog polufinala u kom se sastaju Brazil i Italija (četvrtak, 20).

Srbija - SAD 3:1 (25:21, 25:20, 17:25, 25:23)

DVORANA: "Gljivice Arena" (Poljska)

SUDIJE: Rene Karina Noemi (Argentina), Marcijas Luis Herardo (Meksiko)

SRBIJA: Buša, Lazović, Drča, Popović, Mirković, Mihajlović, Pušić, Bjelica, Aleksić, Stevanović, Jegdić, Bošković, Milenković, Lozo.

SAD: Pulter, Vong-Orantes, Henc, Karlini, Tap, Druz, Vilajt, Vašington, Bažema, Kutino, Robinson, Ogbogu, Franti, Stivenson.

Tok meča

Četvrti set

Srbija je u finalu Svetskog prvenstva! Naše odbojkašice su u četvrtom setu slavile sa 25:23!

Naše odbojkašice imaju tri meč lopte, pošto vode 24:21.

Srbija vodi 21:19 i grabi ka velikom finalu.

Čini se da nas čeka dramatična završnica seta, pošto je sada rezultat 18:18.

Odlično su iz tajm-auta izašle naše odbojkašice, koje su došle do izjednačenja - 15:15.

Reprezentacija SAD vodi 15:13, pa klupa Srbije zove tajm-aut.

Izabranice Danijelea Santarelija pokazuju ko je aktuelni svetski šampion i vraćaju se u igru - 13:13.

Amerikanke su preokrenule i odlepljuju se na 13:11.

Dolazi SAD do izjednačenja - 10:10.

Amerikanke su uhvatile ritam, ali naše odbojkašice i dalje vode - 10:8.

Prednost Srbije raste, sada iznosi 8:4.

Bolje su naše odbojkašice ušle u četvrti set, pošto vode rezultatom 4:2.

Treći set

Amerikanke su prepolovile zaostatak u setovima, pošto su treći osvojile sa 25:17!

Trenutni rezultat je 22:13 za SAD.

Imale su Amerikanke i osam poena prednosti, ali su se naše odbojkašice konsolidovale i prišle na 'minus šest'. SAD vodi 18:12.

Velika serija Amerikanki koje sada vode 16:10.

Reprezentacija SAD ima kontrolu u trećem setu, pošto vodi 13:10.

Amerikanke su preokrenule na 8:7.

Selekcija Srbije se odlepila na 7:5.

Igra se poen za poena na startu trećeg seta. Rezultat je 4:4.

Drugi set

Reprezentacija Srbije osvaja i drugi set, ovog puta rezultatom 25:20!

Srbija čuva prednost, vodi 23:19.

Zalaufale su se Srpkinje i sada vode 20:16.

Naše odbojkašice uzvraćaju istom merom i sada Srbija ima prednost od 17:15.

Nova serija Amerikanki koje su preokrenule rezultat i sada vode 15:14.

Srbija se odlepljuje na 14:12.

Amerikanke se ne predaju, prišle su na 12:11.

Srbija u seriji, naše odbojkašice vode 12:8.

Igra se poen za poen, rezultat je 8:8.

Ista meta, isto odstojanje - 6:6.

Ujednačen početak drugog seta - 3:3.

Prvi set

Srbija osvaja prvi set rezultatom 25:21!

Srbija vodi 24:19 i imaće naše odbojkašice pet set lopti.

Tijana Bošković sjajnom dijagonalom prekida seriju rivalki, a potom blokom povećava na 22:18.

Ni posle minuta pauze se situacija nije promenila, SAD as servisom dolazi do 20:18.

Amerikanke serijom prilaze na 20:17, a Danijele Santareli traži tajm-aut.

Srbija demonstrira silu i vodi 20:14.

Prednost Srbije raste, naše devojke vode 18:13.

Srbija povećava razliku i trenutno vodi 15:12.

Naše odbojkašice ponovo imaju dva poena prednosti - 11:9

Srpkinje su stekle dva poena prednosti, ali su je odmah ispustile, sada je 8:8.

Za sada niko ne uspeva da se odvoji - 6:6.

Srbija se vratila, rezultat je 3:3.

Amerikanke su bolje ušle u meč, vode 2:0.

Meč je počeo!

20.25 - Intoniraju se himne Srbije i SAD.

19.45 - Borba za veliko finale počinje za 45 minuta.

Uvod

Odbojkašice Srbije i Sjedinjenih Američkih Država u Gljivicama igraju prvi polufinalni meč Svetskog prvenstva, na kom naša reprezentacija brani titulu prvaka planete.

Obe selekcije su do sada na šampionatu odigrale po 10 mečeva, a Srbija za sada ne zna za poraz. Naše odbojkašice su osam puta slavile maksimalnim rezultatom, dok su dva puta pobeđivale bez izgubljenog seta.

Sa druge strane, Amerikanke su upisale osam pobeda i dva poraza, a jedan od njih im je nanela baš Srbija.

Reprezentacija Srbije je poslednja dva puta pobedila SAD u međusobnim duelima, a prethodno su Amerikanke imale šest vezanih trijumfa.