SRPSKE DAME NEZAUSTAVLJIVE: Odbojkašice Srbije UBEDLJIVE protiv Nemačke!

29.09.2022

15:25

Bez milosti.

Odbojkašice Srbije stigle su i do trećeg trijumfa na Svetskom prvenstvu.

Naše dame su u okviru 3. kola uvodne faze takmičenja pobedile Nemačku u Lođu rezultatom 3:0 (25:23, 25:22, 25:23).

Srpkinje u grupi očekuju još dueli protiv nejakog Kazahstana i Sjedinjenih Američkih Država, sa kojima ćemo se i boriti za prvo mesto u grupi.

Protiv Nemica najveće drame bilo je u prvom setu. Ušlo se u neizvesnu završnicu u kojoj su rivalke stekle prednost od 22:20.

Ipak, Srbija osvaja pet od narednih šest poena i stiže do vođstva od 1:0.

Drugi set je, takođe, bio veoma zanimljiv. Vodila je Srbija maltene tokom celog seta, a u završnicu smo ušli prednošću naših dama od 20:17. Nemice su uspele da se vrate i izjednače na 22:22, ali su potom izgubili tri poea u nizu i tako ostale i bez drugog seta.

U trećem setu Srbija je vodila od samog starta i ubrzo stekla sigurnu prednost. Vodile su naše odbojkašice sa 19:14 i činilo se da će lako stići do pobede. Ipak, Nemice se nisu predavale, uspele su da izjednače na 21:21. Srećom, Srpkinje su zadržale koncentraciju i na kraju stignu do 25:23 i maksimalnih 3:0.

Na kraju ubedljiva pobeda Srbije i sjajna uvertira za poslednja dva kola.