30.06.2022

14:37

Fantastične vesti!

Zastava Srbije

Vaterpolo reprezentacija Srbije osvojila je danas zlatnu medalju na 19. Mediteranskim igrama u alžirskom Oranu, pošto je u finalu savladala Crnu Goru sa 9:8. Na taj način naša zemlja došla je do 13. odličja na Mediteranskim igrama.

Srbija je osigurala još dve medalje na takmičenju u Alžiru, pošto su se bokseri Vladimir Mirončikov i Omer Ametović plasirali u polufinale.

Sa druge strane naš biciklista Ognjen Ilić osvojio je danas bronzanu medalju na Mediteranskim igrama u Oranu u disciplini individulani hronometar.

Srpski reprezentativac je na deonici dugoj 25 kilometara, ostvario trece vreme. Ovo je bila 12. medalja za srpske sportiste na MI u Oranu.

Milenko Sebić

Osvajač bronzane medalje sa Olimpijskih igara u Tokiju 2020, Milenko Sebić, osvojio je danas zlatnu medalju na 19. Mediteranskim igrama u Oranu u disciplini vazdušna puška.

Sebić je sa 625 krugova kvalifikacije završio na 7. mestu sa kog je ušao u finale.

U finalnom delu takmicenja, Milenko je pokazao klasu i pobedio konkurenta iz Hrvatske Mirana Maričića sa 17:15.