ESPARGARO TRAGIČAR DANA: Španac krug pre kraja pomislio da je trka gotova i STAO! Kvartararo slavio na Katalunji! (VIDEO)

Autor: Tanjug

05.06.2022

17:27

Vozač Aprilije tim potezom ostao bez plasmana na podijum.

Fabio Kvartararo

Vozač Jamahe Francuz Fabio Kvartararo pobedio je danas na trci za VN Katalonije u Moto GP šampionatu na stazi u Barseloni.

Aktuelni svetski šampion je do trijumfa ostvario vreme od 40 minuta, 29 sekundi i 36 stotinki.

Drugo mesto pripalo je Špancu Horhe Martinu, koji je za pobednikom kasnio 6,43 sekunde. Treći je bio Francuz Žoan Zarko.

Sa prve pozicije trku je počeo Aleš Espargaro, a iza njega bio je Frančesko Banjaja, a Kvartararo je startovao kao treći.

Francuz je odmah preuzeo prvo mesto, a onda je Takaki Nakagami pao i oborio Banjaju i Aleksa Rinsa.

Kvartararo je u poslednji krug ušao kao vodeći, dok je Espargaro bio drugi.

Španac je prošao kroz ciljnu ravninu i počeo da slavi sa navijačima misleći da je trka gotova.

Espargaro je dobio poruku iz boksa da trku nastavi, ali je na kraju osvojio tek peto mesto.

Kvartararao vodi u generalnom plasmanu vozača sa 147 bodova, a drugi je Espargaro sa 125.

Naredna trka biće vožena 19. juna za Veliku nagradu Nemačke na stazi Saksering.