BRUTALNA OSVETA FRANCUSKINJA: Srbija bez medalje na oproštaju ZLATNE GENERACIJE!

07.08.2021

08:46

Košarkašice Srbije nisu uspele da odbrane bronzanu medalju na Olimpijskim igrama u Tokiju, pošto su poražene od Francuskinja rezultatom 91:76.

Srbija - Francuska

Duga sezona je iza naših košarkašica koje nisu uspele da ponove veliki uspeh i da na oproštaju Sonje Vasić i Jelene Bruks osvoje bronzano odličje na najvećoj sportskoj smotri, ali je njihov uspeh svakako zapažen!

Francuskinje su im se na ovaj način revanširale za poraz i Riju pre pet godina, ali i za onaj nedavni u finalu Evropskog prvenstva!

Francuskinje su meč prelomile u trećoj četvrtini kada su napravile dvocifrenu prednost, a uprkos ogromnoj želji naših devojaka da preokrenu, nije bilo snage ni vremena!

Uspele su Srpkinje da naprave seriju od 12:0 u poslednjem periodu i vrate nadu, međutim, nisu imale ni sreće izabranice Marine Maljković, dok je protivnice služio šut sa distance, pa su na dva minuta do kraja stigle do dvocifrene prednosti i Srbija nije uspela da se vrati.

Najefikasnije u redovima Srbije bile su Anderson sa 24 i Bruks sa 14 poena. Jovanović i Vasić ubacile su po 9.

Francusku su do pobede predvodile Vilijams sa 17, Mijem sa 16 i Gruda sa 12 pena.

SRBIJA - FRANCUSKA 76:91

IV ČETVRTINA

10. minut - Vilijam stavlja tačku na meč, potom pogađa i Žoanes! Kraj meča!

9. minut - Neverovatno, Žoanes pogađa za tri poena! Vraća Nevena Jovanović trojku!

8. minut - Anderson sigurna sa linije slobodnih bacanja!

7. minut - Duše na isteku napada pogađa!

6. minut - Promašuje Krajišnik, ali ispravlja Vasić! Serija našeg tima, pogađa i Anderson!

5. minut - Konačno poeni Krajišnik iz igre! Vasić pogađa 2+1!

4. minut - Nova trojka za Francusku, ovog puta Vilijams!

3. minut - Konačno pogađa Ivon Anderson! Nova kazna, ponovo trojka Duše, Dabović promašuje ceo koš!

2. minut - Neće, pa neće... Naše devojke i dalje bez poena iz igre u ovom periodu!

1. minut - Krajišnik pogađa jedno bacanje, ali neverovatno, nova trojka za Francuskinje, ovog puta Duše!

SRBIJA - FRANCUSKA 56:67

III ČETVRTINA

10. minut - Anderson konačno prekida seriju Francuskinja, pogađa Amerikanka sa poludistance, ali Francuskinje sigurne sa linije slobodnih bacanja! Kraj treće četvrtine!

9. minut - Šartero pogađa novu trojku za Francusku!

8. minut - Pogađa Fotu flouter! Krajišnik pogađa jedno bacanje!

7. minut - Fotu pogađa posle prodora na drugi obruč, i to na isteku napada!

6. minut - Još jedan odbranjen napad, vreme je za preokret! Francuskinje pogađaju za 3 poena, baš kada su naše devojke bile u naletu!

5. minut - Žestok faul Volijams nad Vasić, potom Bruks pogađa posle prodora!

4. minut - Kapiten kada je najteže, Bruks pogađa za 3! Međutim, Mijen precizna! Mišel promašuje za 3, ali joj se vraća lopta i sjajno se snalazi pod košem!

3. minut - Međutim Mijen pogađa za 3, Crvendakić s druge strane pogađa za 2!

2. minut - Dabović promašuje za 3!

1. minut - Crvendakić promašuje čist zicer, Vilijams pogađa za 3 poena! Potom zaustavljena Bruks pod košem!

SRBIJA - FRANCUSKA 40:43

II ČETVRTINA

10. minut - U finišu prvog poluvremena pogađaju Francuskinje za tri poena i odlaze sa prednošću na veliki odmor.

9. minut - Ponovo pogađa Ivon Anderson, ovog puta sa poludistance, za novo izjednačenje! Vilijams vraća za 2 posle tajm-auta! Vasić pogađa za 2, ali imamo novi napad za izjednačenje!

8. minut - Gruda ne promašuje sa linije slobodnih bacanja, s druge strane promašuje Sonja Vasić! Ivon Anderson pogađa iz okreta!

7. minut - Anderson se sjajno snašla pod košem, ali Mijen pogađa uz faul! Sjajna saradnja Anderson i Krajišnik!

6. minut - Žaones pogađa posle prodora! Bruks pogađa oba slobodna bacanja! Mijen potpuno zaboravljena i novi poeni za nju!

5. minut - Stao je napad naših košarkašica, Francuskinje koriste svaku šansu! Napokon poeni za nas, Bruks sjajno asistira za Dugalić!

4. minut - Sada i Mijen sigurna sa linije slobodnih bacanja!

3. minut - Naše devojke su već iskoristile bonus, Francuskinje do izjednačenja sa linije slobodnih bacanja! Novi poeni Grude, ostala je potpuno sama i kaznila propust u odbrani!

2. minut - Vilijams pogađa jedno bacanje, potom i Ana Dabović faulirana pri prodoru!

1. minut - Gruda otvara drugi period igre svojim poenima! Novi poeni za Francuskinje, ovog puta Šartero!

SRBIJA - FRANCUSKA 23:19

I ČETVRTINA

10. minut - Promašuje Žoanes za tri, ali Gruda faulirana pri skoku i pogađa oba slobodnja bacanja! Pogađa Stanković pod košem! Kraj prve četvrtine!

9. minut - Sjajna odbrana naših košarkašica, promašuje Čađo za 3! Međutim Šartero pogađa za tri poena! Nevena Jovanović pogađa za 2!

8. minut - Ponovo zaustavljena Vukoslavljević, potom još jedna sjajna odbrana izabranica Marine Maljković, pa sjajna saradnja i novi poeni Anderson!

7. minut - Andreson sigurna sa linije slobodnih bacanja! Potom sjajan presing naših devojaka, Bruks pogađa za tri poena i Srbija vodi prvi put na meču!

6. minut - Ekspresno Volijams vraća trojku, ali sa druge strane pogađa Bruks! Upisuje se i Jovanović sa poludistance!

5. minut - Bruks promašuje za tri poena, ali Vilijams pogađa! Ali, uzvraća Sonja Vasić, prva trojka za naš tim!

4. minut - Novi poeni za Anud Dabović, ovog puta sa poludistance!

3. minut - Dva napada ne koriste naše košarkašice, ali odbrana dobro funkcioniše!

2. minut - Uzvraćaju Francuskinje trojkom, Mijen pogađa! Novi poeni za Francuskinje sa poludistance!

1. minut - Sjajna odbrana naših devojka na startu meča, a potom Dabović pogađa posle sjajnog prodora!

Srpkinje imaju prilku da odbrane bronzu iz Rija kada su savladale upravo Francusku 70:63.

Naša selekcija nije imala sreće na žrebu, pa je poražena od Sjedinjenih Američkih Država u polufinalu 59:79.

Francuska je doživela totalno neočekivan poraz u polufinalu od Japana 71:86.

Rivalstvo ove dve selekcije se nastavlja u Tokiju, pošto je Srbija nedavno savladala Francusku u finalu Evropskog prvenstva 63:54.